Główne sposoby wykorzystania kominów w zakładach przemysłowych, kilka głównych zasad które dotyczą ich realizacji.

Każdy chyba kojarzy górujące nad przeróżnymi przemysłowymi obiektami kominy. Posiadają one różnorodne kształty, niektóre z nich strzeliste, wąskie i idą w górę na duże wysokości, inne z kolei są szerokie ale niskie. Na najwyższych kominach nocą migają czerwone światełka, które mają informować lecące nisko samoloty o takim obiekcie.

komin

Autor: Karen Mardahl
Źródło: http://www.flickr.com
Kształt i wysokość komina będą zależeć w pierwszej kolejności od pełnionej funkcji, to właśnie przeznaczenie ma podstawowy wpływ na to, jakie parametry będzie miał komin i jaki kształt. Przemysłowe kominy stosuje się przede wszystkim w kotłowniach, elektrociepłowniach i zakładach przemysłowych. Czyli tak naprawdę wszędzie tam, gdzie jest konieczne odprowadzenie do atmosfery dymu, spalin albo pary wodnej i powietrza. Przy niedużych obiektach kominy będą miały od do kilkunastu metrów, za to wielkość największych przeważnie przekracza sto, a są i takie, które będą sięgać w niebo nawet na dwieście pięćdziesiąt metrów.

Kominy wykonuje się w najróżniejszych technologiach, przeważnie do ich budowy używa się stal, żelbeton i materiały (żywice do form) ceramiczne. Budowa kominów przemysłowych najczęściej zaczyna się od odpowiedniego projektu – sprawdź: więcej na serwisie. Kominy z powodu pełnionych funkcji powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby miały możliwość odpowiedniego odprowadzania tego, co będzie z nich wylatywać, przy uwzględnieniu wyśrubowanych wymogów które dotyczą ochrony przyrody.

W pierwszej kolejności chodzi tu o wysokość samego obiektu, lecz istotny będzie również jego przekrój i liczba przewodów. Stawianie komina warto zlecić doświadczonemu wykonawcy, bo od jego odpowiedniego działania może zależeć właściwe funkcjonowanie zakładu, a w niektórych przypadkach należy się mocno natrudzić, aby właściwie policzyć wszystkie parametry. Ponieważ kominy najczęściej będą sięgać wielu metrów w górę, to poza samymi funkcjonalnymi parametrami konieczne jest zadbanie również o bezpieczeństwo samej konstrukcji.odwiedź www części zamienne melton części zamienne meltonNależy dobrze sprawdzić podłoże, na którym będzie się stawiać komin, a także sprawdzić jego odporność na wiatr.

Leave a Reply

*