Globalne zastosowanie akcesoriów rodzaju: prowadnice aluminiowe

Precyzyjne prowadnice aluminiowe są przeznaczone do adaptacji przemieszczeń liniowych w odmiennego rodzaju aplikacjach i są poprawne do zastosowania w większości urządzeń . Szyna składa się z kutego aluminium, w którą wprasowane są dwie bieżnie z wzmacnianej stali nierdzewnej, po których toczą się wózki. Dzięki temu, że prowadnice utworzone są z aluminium cechują się niewielką wagą i odpornością na warunki zewnętrzne.

Prowadnica liniowa
Zaletami tego typu prowadnic jest ich spoista, lekka konstrukcja – 60% lżejsze w porównaniu do prowadnic stalowych, te same wymiary jak w sytuacji prowadnic stalowych, o wiele lepsze równoległości i także kompensacja wysokości ułatwiające montowanie, Odporne na trudne warunki zewnętrzne (zapylenie, wióry), wyraźnie lepsza szczelność na korozję w porównaniu do prowadnic stalowych, wózki są na wejściu nasmarowane, przez co mogą pracować więcej czasu bez uzupełniania smaru, wózki wyposażone są w fragment trzymający kulki, dzięki czemu można je zsunąć z prowadnicy bez ryzyka utraty kulek, obie strony prowadnicy mają krawędzi referencyjne.

Wózek mieści w sobie jedną krawędź referencyjną, która może zostać przez odwrócenie go na prowadnicy. Zostając w temacie aluminium, wprowadzimy jeszcze system transair (sprawdź jak to działa). Transair to optymalny wybór, w szczególności dla nowych instalacji i aplikacji – integruje zaawansowaną technologię z trwałością, lekkością i elastycznością całkowitego systemu aluminiowego. Nowoczesny system Transair, rozprowadza sprężone powietrze dla zastosowań przemysłowych i warsztatowych. Wdrożenie systemu Transair, w porównaniu do zastosowań szablonowych systemów stalowych, pozwala zoptymalizować i zmniejszyć koszty energii i eksploatacji i w znacznym stopniu obniżyć przestoje produkcyjne.

Zaletami systemu są prosta adaptacja – system wielokrotnego użycia złączek, – szybki i nieskomplikowany montaż, wysoka wytrzymałość na czynniki zewnętrzne takie jak korozja, agresywne środowisko, osłabienia mechaniczne, transformacji temperatury, wydzielanie UV, oszczędność prądu . W podobny sposób energooszczędne instalacje sprężonego powietrza, a także prowadnice aluminiowe to wymysł w dobie dzisiejszych czasów. W konsekwencji, poprzez postęp techniczny, jesteśmy w stanie w znacznym stopniu usprawnić sobie wszelkie prace remontowe, te nieduże jak również te czasochłonne.

Leave a Reply

*