Gdzie w naszym kraju można jeszcze znaleźć robotę?

Współcześnie w Polsce, nie jest łatwo o zatrudnienie. W wymiarze prawnym, bezrobotną jest osoba niezatrudniona i nie wykonująca innej pracy zarobkowej. Ma się rozumieć mowa jest o człowieku, w świetle prawa polskiego, legalnie zatrudnionej. Stopa bezrobocia na miesiąc luty br. wynosiła 10,3%. W naszym kraju rozprzestrzenia się proces migracji wewnętrznej, czyli generalnie rodzinnych przeprowadzek społeczności z województw, w jakich brakuje pracy.

logistyka

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Proces ten przyśpiesza, a stopa bezrobocia powiększa się w pozostawionych województwach. Paradoksalnie przyczyną takiego przebiegu wydarzeń jest właśnie ubytek ludzi. Lecz nie jest tak dramatycznie. Jeżeli w jakimś powiecie ubywa rąk do pracy, to w drugim musi ich przybywać.

Jeżeli wczytujesz się w przedstawiany artykuł to oznacza, że wątek Cię bardzo zaciekawił – wejdź na odnośnik (https://trenerzy.pl/), a znajdziesz równie wartościowe informacje.

Gorzej jeśli potencjalni robotnicy wyjeżdżają za robotą zarobkową do innych państw, lecz to temat na inny temat. Województwa, które cieszą się napływem ludności, to: Małopolska, Mazowsze i Wielkopolskie. W tamtejszych urzędach pracy dużo łatwiej zdobyć zatrudnienie, nie jest to zaledwie stwierdzenie czy plotka. Wszystko potwierdzają cyfry. poziom bezrobocia utrzymuje się tam na średnim poziomie 7%, co jest najniższym wynikiem w skali państwa. Jednakże, mimo iż ogrom ludzi przyjeżdża za robotą, wciąż istnieje w wymienionych województwach zapotrzebowanie na pracowników, tak fachowców, po studiach jak i tych, którzy nie posiadają wykształcenia. Wystarczy napisać w przeglądarce internetowej frazy: „oferty pracy chrzanów” (znajdziesz: ) albo „praca łowicz” żeby sprawdzić, że w tych ( bez zmartwień, nie tylko w tych dwóch miastach) utrzymuje się spore zapotrzebowanie na pracowników – . Na powiatowej stronie urzędu pracy w Chrzanowie ostatnio znajduje się aż 100 propozycji zatrudnienia do przeróżnych gałęzi tak samo przemysłu jak i szkolnictwa. Podczas gdy w powiecie łowickim dostępnych jest więcej niż 55 wolnych miejsc w 22 różnych przedsiębiorstwach. Wyjątkowym zapotrzebowaniem cieszy się stanowisko logistyka (szerzej na stronie https://kador.pl/).

praca

Źródło: flickr.com

Znów, pisząc w przeglądarce internetowej frazę: „ praca logistyk” można w łatwy sposób przekonać się, że propozycji pracy na to stanowisko nie dość, że nie brakuje to stale przybywa i to na terenie wszystkich województw – praca jako logistyk. Potencjalnie spowodowane jest to wielofunkcyjnością tego zawodu. Technik logistyk organizuje, kieruje transport produktów od producenta do kupującego wykorzystując informacje płynące z rynku w celu optymalizacji korzyści wynikających z wymiany towarowej. Dostarcza towar zgodnie z zamówieniem klienta we wskazane miejsce i czas. Wykonuje zamówienia i organizuje transport wykorzystując w tym celu systemy informatyczne. Jest on „oczami” całej firmy. Jak widać, zapotrzebowanie na pracowników w naszym kraju jest duże. Dlatego bezrobotni, przynajmniej ich część mogą spać spokojnie, bo w urzędach czeka na nich praca.

Leave a Reply

*