Gdzie nabyć ogumienie do samochodu ciężarowego?

Typów jak i marek opon jest wiele. Odnaleźć je można w niejednym mieście np. w Mysłowicach.

Jednymi z nich są opony ciężarowe. Tego rodzaju opony muszą mieć idealną przyczepność. Jest to niezwykle ważne, gdyż opony te muszą zagwarantować bardzo dobą stabilność na drodze przy optymalnym obciążeniu i trudnej powierzchni. Oprócz tego muszą być one trwałe na bezustanną pracę przez wiele godzin, czyli nie mogą się nazbyt nagrzewać. Gdy tego warunku nie spełnią ich użytkowanie nie potrwa zbyt długo.

samochód cieżarowy Scania

Autor: Alan Sansbury
Źródło: http://www.flickr.com

A nade wszystko opony te powinny być mocne. Wiadomo wszak, że pojazdy ciężarowe same w sobie są już niezwykle ciężkie a dodatkowo transportują bardzo ciężkie ekwipunki.

Innymi oponami są opony rolnicze.

Ciekawy wpis? Bardzo nam przyjemnie. Jednocześnie gorąco zapraszamy na naszą nową stronę, gdzie znajdziesz dużo dodatkowych tematów.

W przypadku traktora sporo wymaga się od opon z tyłu, albowiem muszą sobie rewelacyjnie radzić w przeróżnych warunkach i na przeróżnej drodze. Dlatego też ich wytwarzanie jest niezmiernie złożona. W ogóle opony do traktora mają wyjątkowo nietypową budowę, gdyż jak wiadomo przeznaczone są do pracy na podmokłym, nierównym niekiedy kamienistym terenie. Następne to opony terenowe. Można je podzielić na opony MT, AT oraz AP.

Opony MT są zrobione z myślą o pracy terenach podmokłych. Zawierają one głęboki, otwarty bieżnik. Z uwagi na nazbyt duży hałas, jaki wydają nie nadają się one na drogi utwardzone. Opony – zajrzyj koniecznie – AT posiadają rozmaite wykorzystanie. Można na nich jeździć zarówno, po śniegu jak i nawierzchniach piaszczystych. Natomiast opony AP są bardziej do eksploatacji w terenie. Są one uniwersalne, ale posiadają dość płytki bieżnik i nie mają takiej rzeźby jak typowa opona terenowa.

Źródło:

Leave a Reply

*