Fragmenty w środku instalacji centralnego ogrzewania

Instalacja ogrzewania centralnego to nie wyłącznie piec. To również rurki, pompy, zbiorniki i kaloryfery c.o. Wszystkie te elementy komponują się na wewnętrzną instalację ogrzewania centralnego.

Instalacja ogrzewania centralnego coraz to rzadziej robiona jest z rur stalowych. Obecnie najbardziej popularne są miedziane, a w wypadku instalacji z kotłami gazowymi, w których temperatura wody nie przewyższa 80°C, normą stały się instalacje ze sztucznego tworzywa sprawdź informacje na . Rury kotłowe z polietylenu sieciowanego sprawdzają się bardzo dobrze. Tak armatury z rurek miedzianych, jak też z tworzyw sztucznych mogą być wykonywane w systemie trójnikowym lub rozdzielaczowym. Kiedy gorąco wytworzone w kotle zostanie rozprowadzone po całym domku dzięki instalacji centralnego ogrzewania, potrzebne jest jeszcze urządzenie, które uwolni to ciepło do pomieszczeń – może to być grzejnik bądź grzanie (interesujący wpis na www.zcipajos.pl/oferta/instalacje-grzewcze) podłogowe. Współczesne grzejniki c.o. są najczęściej wykonywane ze stali, jednakże możesz także zakupić żeliwne i aluminiowe. Najczęściej mają budowę członową (w zależności od zapotrzebowania na ciepło zestawia się kaloryfer z należytej liczby części).
Zakupy przez internet

Autor: iStock
Źródło: iStock

Kaloryfery stalowe posiadają rozmaITe kształty, ale zdecydowanie najbardziej popularne są tak zwane grzejniki płytowe. Elementem tych grzejników są blachy żaroodporne do montowania w pokojach, hallach, kuchniach, zazwyczaj pod oknami.

W łazienkach montuje się kaloryfery drabinkowe, na których możesz wieszać oraz suszyć ręczniki. Prócz tego jest cała gama luksusowych grzejników ozdobnych o wymyślnych kształtach, jakie lokuje się w reprezentacyjnych częściach budynku.

Leave a Reply

*