Fototapety w wykańczaniu pokoi

Każdy właściciel mieszkania co parę lat staje przed przymusem odnowienia wnętrza. Wtedy musi podjąć decyzję czy zastosować malowanie ścian, tapety, czy fototapety. Pomalowanie ścian to nie jedna możliwość na aranżację wnętrz.

Ściany można również ozdabiać, za pomocą różnych materiałów. Inspiracje do urządzania wnętrza czerpiemy często z otoczenia, ale także z natury, czy zainteresowań. (Inspiracje dla twoich wnętrz) Najważniejsze, ażeby nasz dom miał niespotykany charakter. Z pomocą ścian jest możliwość stworzyć iluzję, że salon jest obszerniejszy, wyższy, ciekawszy, a konkretne barwy ścian zdołają wpływać na nastrój i samopoczucie.

Barwy ścian i ich ornamenty spełniają role przystrojenia pokoju i uformowanie jego kształtu.

Głównymi rozwiązaniami dekorowania wnętrza jest malowanie ścian, także zastosowanie tapety, bądź fototapety. Desenie na ścianach zmieniają podziały pokoju. Boczne pasy optycznie rozszerzają, a pionowe podwyższają. Drobny rzucik we wnęce uwydatni efekt głębi. Tapeta z kwiatowymi deseniami odnajdzie się także w malutkim domu. Wystarczy potraktować ją jak obraz. Tapeta w nieregularne pasy zestawiona w dwóch kierunkach rozróżnia ścianę od ścianki oddzielającej salon od przedpokoju.

Inspiracje do zagospodarowania fototapety są przeróżne. Dzięki technologiom cyfrowym fototapety nie są już raczej kiczowatymi obrazami. [http://demural.pl/inspiracje/tchnienie-nad-gorskim-pasmem-fototapety-gory-fototapety-demural] ([http://demural.pl/inspiracje/tchnienie-nad-gorskim-pasmem-fototapety-gory-fototapety-demural])[] Fototapety mają głębię, co powoduje, że działają jednakowo jak malarstwo iluzjonistyczne. Dzięki nim aranżacja wnętrza może dać wyobrażenie obecności jeszcze jednego okna, i to z pięknym pejzażem. Wybór fototapety do urządzania wnętrza nie jest prosty. Pod uwagę musimy brać format pomieszczenia kolor, również fakt czy na ścianie z tapetą będą ustawione meble.

wizerunek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapeta znalazła swoje miejsce również w kuchni. Przeważnie zobaczymy ją nadrukowaną na szkle w powierzchni między blatem, a linią górnych półek.

Jednorodna tafla szkła jest łatwa w utrzymaniu higieny i z powodzeniem wyręcza kafelki, które do tej pory pojawiały się w tym miejscu. Fototapeta prócz roli praktycznej, pełni też rolę ozdobną i jest w stanie wyznaczać strefę jadalnianą w kuchni.

Leave a Reply

*