Przestrzeń kulinarna z fototapetą

Fototapeta będzie dobrze wyglądać w dowolnym pomieszczeniu, także w kuchni. To idealny pomysł na dekorację. Głównie dlatego, że na fototapecie można umieścić co tylko się chce. Dzięki temu możemy utworzyć ciekawy i niezwykle unikalny projekt. Fototapeta może zakrywać całą ścianę czy też tylko wypełniać miejsce, które niełatwo zająć inną metodą. Jakie grafiki warto nadrukować na fototapecie?

kuchnia - aranżacja

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Pomysły mogą być zupełnie różne.

Czy posiadasz kłopot z odnalezieniem fascynujących informacji na omawiany temat? Jeśli tak, to nie martw się, tylko prześledź treść (https://gappy.pl/produkt/kratka-wentylacyjna-br-20-x-20-cm,747), a z pewnością się nie rozczarujesz.

Kreatywność odgrywa tutaj dużą rolę. Oczywiście świetnie sprawdzą się grafiki związane z jedzeniem. Doskonale do przestrzeni gastronomicznej pasują obrazy kwiatowe, np. zagajnik. Możemy wzbogacić kuchnię o krajobraz z barwnym ogrodem. Do tego możemy również postawić na obraz, który nie ma wiele wspólnego z kuchnią. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przedstawić motyw ścieżki wiodącej przez las. To ostatnie rozwiązanie, pochodzący z stąd może się głównie sprawdzić w niedużej kuchni. Z jakiego powodu?

Ludzki wzrok da się oszukać wieloma metodami. Z tego powodu wybrane kolory są dobrym wyborem w niewielkich przestrzeniach, bo wizualnie powiększają wymiary. To samo dotyczy grafik przedstawiających rozległy obszar. Jeśli niewielką kuchnię, grafika prezentująca otwarty teren może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Mimo że kuchnia nie zmieni wielkości, w łatwy sposób zlikwidujesz poczucie ciasnoty.

A jak dobrać kolory? Czy fototapeta nie zaowocuje niepotrzebnym chaosem w kuchni? Oczywiście podobne ryzyko jest prawdopodobne. Z tego względu warto ograniczyć ozdobność pozostałych elementów, gdy kupujemy dekoracyjną dużą grafikę na ścianę. Poza tym fototapeta może być zamówiona w ograniczonej palecie barw, np. jako sepia albo grafika czarno-biała. Dzięki temu pozbędziemy się nadmiaru odmiennych barw.

Leave a Reply

*