Fotelik samochodowy – konieczna ochrona dla Twojej pociechy

Rodzina, decydując się przemieszczać się samochodem ma powinność, żeby zainwestować w fotelik samochodowy dla swojej pociechy. Daje pewność bezpieczeństwa dziecka oraz dodatkowo polepsza wygodę podczas podróżowania. Zalecenie to regulują przepisy – każde dziecko ,które nie ukończyło 12 lat powinno być wyposażone w odpowiedni fotelik samochodowy dopasowany do wagi i wzrostu.

Fotelik samochodowy dla dzieci

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
kolejnym aspektem jest także przepis stosowania fotelika dla dzieci, których wzrost nie przekracza 150 cm. Za niedostosowanie się do rodzicom zostają narzucone sankcje oraz mandaty. Każdy fotelik okazuje się być inny, powinno się tak go dobierać by maluchowi było podobnie jak nam komfortowo w trakcie poruszania się wozem, ma wpływ również na komfort podróżowania samochodem.

Z dedykacją dla młodszych pociech jednym z lepszych modeli jest fotelik Besafe Izi Go Grey 0-13Kg, Dziecko znajduje się układając ciało w pozycji leżącej, a model ten mamy możliwość wykorzystać nie tylko w wozie, a także poza autem, np. nosząc śpiące dziecko z domu do samochodu. Jest on w stanie udźwignąć do wagi około 13 kg.

Niektóre foteliki mają funkcję regulowania podnóżka oraz oparcia, dzięki czemu mamy możliwość dostosować pozycję w zależności od potrzeby, nie budząc pociechy. Fotelik Britax został dostosowany z myślą o dzieciach do około 6 lat. Jego niewątpliwym atutem jest opcja zainstalowania w mniejszych samochodach, ponieważ zajmuje stosunkowo niewiele powierzchni. Atutem są również pasy (sprawdź: oznakowanie poziome magazynu) bezpieczeństwa, które mają za zadanie nie tylko chronić malucha w trakcie jazdy samochodem, ale także zwiększają wygodę dziecka. W układ dobrze zabezpieczających pasów zaopatrzony jest również fotelik Caretero Diablo Xl Plus Graphite 9-36kg, Charakteryzuje się on dużą lekkością i łatwością podczas niesienia, gdyż posiada uchwyt w zagłówku , przy czym posiada wagę tylko 8 kg. Dla nieco większych pociech najlepszy jest fotelik Cybex Solution X-Fix Cobblestone 15-36Kg, który zapewnia jeszcze większe zabezpieczenie z uwagi na dodatkowe mocowania na na poziomie głowy i ramion. Dodatkowo więc w razie nieoczekiwanej sytuacji możemy być pewni, że nasze dziecko jest zabezpieczone na najwyższym poziomie.

Leave a Reply

*