Fotelik dla dziecka, jaką kategorię wagową zamówić

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać. W szczególności gdy myślimy o naszych dzieciach. Ale mimo wszelkiej wiedzy, której jesteśmy w posiadaniu, bywa, że opiekunowie dopuszczają się karygodnych błędów. Kierują się ceną, odkupują ”przechodzone” foteliki od znajomych lub na serwisach aukcyjnych, i najważniejsze: nie sprawdzają atestów.

foteliki 15 - 36 kg
Fakt, wybór należytego fotelika nie jest prosty. Należy więc starannie podejść do zagadnienia i po głębszym zastanowieniu się wyszukać taki model, który zapewni maluchowi bezpieczeństwo.

Przede wszystkim, należy zadbać aby fotelik pochodził od cieszącego się dobrą opinią producenta, spełniającego wszystkie potrzebne wymagania i certyfikaty.
Sporo rzeczy dla maluchów można kupić z tzw.

Czy po przeczytaniu prezentowanego artykułu udało Ci się wywnioskować coś fascynującego? Jeżeli tak, to przejrzyj pozostałe informacje tu (http://www.szkola-terapeutyczna.pl/oplaty/) – na pewno wciągną Cię całkowicie.

„drugiej ręki”. Jednakże jeśli chodzi o fotelik samochodowy bezwzględnie kupmy nowy w sklepie, gdyż chodzi tu o bezpieczeństwo naszej pociechy. Kupując używany w komisie, czy na bazarze absolutnie nie mamy pewności czy nie brał udziału w przykrym zdarzeniu lub – nawet jeśli na „pierwszy rzut oka” wygląda dobrze – czy nie ma uszkodzeń w środku. Pamiętajmy też, że względu na starzenie się materiałów z których wykonuje się foteliki, eksperci nie polecają używania ich przez najmłodsze dzieci w okresie dłuższym niż 5 lat od chwili zejścia z taśmy produkcyjnej.

Zanim wybierzemy fotelik, poznajmy kategorie, w zależności od wagi dziecka.

Szalenie nam miło, że ten artykuł zostawił po sobie pozytywne wrażenie. Chcemy zaprosić Cię do następnej witryny – tam można zobaczyć ponadto zajmujące fakty.

Foteliki 0 – 25 kg, montowane przodem i tyłem do kierunku jazdy przeznaczone są dla najmłodszych dzieci. Następna kategoria wagowa to foteliki 9 – 36 kg (produkty na stronie: ) oraz foteliki samochodowe 15 – 36 kg.

Najbardziej właściwym miejscem w aucie do osadzenia fotelika jest środek tylnej kanapy, pod warunkiem, że jest wzbogacony o pas bezpieczeństwa umożliwiający jego zamontowanie lub Isofix. Dziecko jest w odpowiedniej odległości od boków auta w razie zderzenia z prawą lub lewą stroną. W drugiej kolejności montujemy fotelik na tylnej kanapie za fotelem pasażera. Podążając drogą jednopasmową dziecko jest bliżej pobocza, nie przy osi jezdni, toteż zmniejsza się ryzyko uderzenia, co więcej, nie nie musimy przy wysiadaniu operować fotelikiem od strony ulicy. NIGDY nie należy montować fotelika na przednim siedzeniu z włączoną poduszką powietrzną – w razie wypadku grozi to utratą życia dziecka, pamiętajmy tym!

Leave a Reply

*