FORD – 110 lat istnienia

Niebawem minie 110 rocznica założenia korporacji Ford, firmy, która niesamowicie mocno wpłynęła na glob. Założycielem i dyrektorem firmy był słynny Henry Ford, zdolny przedsiębiorstwa i innowator. To dzięki jego pomysłom zbudowano Ford T, pionierski samochód wytwarzany seryjnie

.

Pomysłem Forda było rozłożenie ogólnego procesu produkcyjnego na pojedyncze, nietrudne do zrealizowania elementy.

Jeżeli jest w tym artykule coś cennego dla Ciebie, to bez zwłoki zbadaj obowiązkowo także tamto źródło – w nim też przeczytasz wiele wartych uwagi informacji.

Firma stała się najzamożniejszym przedsięwzięciem w USA, dając pracę rzeszom robotników. Do dziś krążą opowieści, jakoby Ford płacił swoim pracownikom tak hojnie, że mogli sobie pozwolić na kupno wytwarzanych przez przedsiębiorstwo pojazdów.

Wg wykresów historycznych jest w tym element prawdy – ale robotnik taki musiał sporo lat zbierać na samochód. W pobliżu fabryk samochodów wyrastały całe osiedla pracownicze, które posiadały własne kodeksy i służby porządkowe. Genialnemu wynalazcy udało się skonstruować dzisiejszą korporację na dużo lat przed ich właściwych rozkwitem.

Dzisiaj przedsiębiorstwo ciągle działa, produkując naprawdę udane modele pojazdów, takie jak np. zgrabny miejski pojazd Ford Focus (sprawdź). Wygląda na to, że przedsiębiorstwo liczące już ponad wiek może żyć jeszcze przez dziesięciolecia, jeśli będzie zawsze trafiać w preferencje ludzi.

Jeżeli interesują cię części do Forda, możesz naturalnie iść na regionalną giełdę aut. Lepszym wyborem jednak będzie przeszukanie internetu – w cyberprzestrzeni jest wiele witryn sklepów, które oferują części do Forda (przykłady) i innych modeli samochodów.

Czy taka notatka namówiła Cię do poszukania pokrewnych? Jeśli tak, to kliknij ten link oraz poza tym sprawdź ponadto wypowiedzi na temat!

Tego typu sklepy odnajdziesz, jeżeli do wyszukiwarki wkleisz frazę „części do Forda”. Żeby ulepszyć rezultaty szukania, możesz do sformułowania wpisywanego w wyszukiwarkę internetową dopisać nazwę konkretnego modelu auta, na przykład Ford Mondeo. Sklepy w swoim rejonie odnajdziesz, dołączając do frazy nazwę miejscowości, w której mieszkasz.

Leave a Reply

*