Filozofia zadbanego zarostu, czyli pielęgnacja brody krok po kroku

Pielęgnacja brody w przeciwieństwie do pobieżnego zarostu wymaga większej atencji. Nikt wszak nie chce kroczyć z roztarganym włosiem na buzi. W dzisiejszych czasach istnieje masa kosmetyków do konserwacji zarostu, o czym od czasu do czasu ludzie nie mają pojęcia. Pielęgnacja brody z takim zestawem kosmetyków w żadnym razie nie stanie się już taka sama. Sprawdź, czy przyda Ci się nieco z naszych porad.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Idea jest dość prosta, brodę trzeba utrzymywać w sanitarnym i stylistycznym porządku. Trzeba ją myć i zmniejszać. O ile ma się suchą skórę to ogromnie ważne jest, żeby w jakiś sposób zwilżać skórę pod brodą. Do tego właśnie służą toniki bądź olejki a i inne kosmetyki do brody. Nie da się tego wykonać przeciętnym kremem jeśli broda jest już ogromnie wyrośnięta.

Opcją dla olejków mogą być przeróżnego typu mgiełki do twarzy (możemy nawet pokusić się o aplikowanie raz na pewien czas do brody wody termalnej). Olejki posiadają to do siebie, iż w trakcie słusznego używania zmiękczają trochę zarost i wspomagają w złożeniu brody. W zasadzie powinno się zainwestować w szczotkę poświęconą specjalnie do tego, a również używać pędzel do golenia allegro.

Sprawdzi się on w zasadzie podczas stosowania specyfików, jakimi są kosmetyki do brody . Szampony przekazane do brody można uznawać za swego rodzaju fanaberię, bo tymczasem można przecież dać radę sobie zwyczajnym szamponem. Przy czym po raz drugi dochodzi do głosu zadanie zmiękczania zarostu, potoczny szampon raczej tego nie dokona. Kiedy chodzi o redukowanie, polecamy żyletki derby extra, pomagają precyzyjnie nadać kontur naszej brodzie.

Przebieg pielęgnowania brody można podzielić na następujące etapy: mycie brody szamponem (można do tego użyć pędzel do golenia allegro), przystrzyganie i formowanie brody, np. żyletką derby extra , zakładanie olejku na brodę, układanie brody , a na zakończenie można w dalszym ciągu wykonać ostatnie korekty np. stosując kosmetyki do brody.

Leave a Reply

*