Fenomen Chanel No 5, czyliciągle popularne perfumy

Drogerie w internecie przedstawiają rzeczywiście szeroką ofertę. Z kolei odpowiedź na wątpliwość o najbardziej sławną perfumę okazuje się oczywista. To już bez wątpienia zapach legenda. Już około 90 lat ceniące klasę kobiety delektują się właśnie No 5.

Prawie każda kobieta potrafi wskazać swoje ulubione kosmetyki do makijażu, tusz do rzęs i przede wszystkim zapach. Krąży opinia, że ideałem jest zawsze być kojarzoną z tym samym bukietem zapachowym i jak się okazuje wiele z nas przywiązuje się do właśnie swoich flakoników. Chanel No 5 to symbol kobiecości i dla znacznej grupy najpiękniejszy zapach. Mężczyźni powinni o tym nie zapominać.

Autor: NATURADO

Mimo że miłość krytyków zyskały zapachy spod takich znaków jak Masaki Matsushima, Dior Jadore, Yves Saint Laurent i Hermes to maleńki flakonik owianych legendą francuskich perfum ciągle budzi emocje. Niewiele osób pamięta, że kompozycja zapachowa narodziła się w 1917 roku. Same perfumy swoją inaugurację miały w 1922 roku. Coco Chanel na początku rozdała swoim ulubionym klientom dosłownie kilka buteleczek dopiero co powstałych perfum, a gdy na ich twarzach pojawił się zachwyt, zdecydowała się wprowadzić je do sprzedaży.

Ciekawostki o numerze 5Jedna z legend o francuskiej ikonie dobrego smaku mówi, że 5 była jej wyjątkową cyfrą. Druga z kolei łączy się z ustaleniem propozycji zapachowych perfum wyjątkowych. Z proponowanych flakoników o podobnej kompozycji Coco wybrała piąty. Trudno rozsądzić, która opowieść jest autentyczna, ale wszakże dwie propozycje wydają się prawdopodobne.

Jak głosi plotka „piątka” powstała przypadkiem. Do przygotowanych składników wlano zbyt dużo aldehydów, co w konsekwencji dało znany nam już efekt. Do przygotowania numeru 5 potrzeba ponad 80 składników, m.in. specjalna odmiana jaśminu, wanilia i ambra. Następną ciekawostką może okazać się dla czytających informacja, że to właśnie te perfumy uważane były za hit wśród … hitlerowców. Coco była zaskoczona i bała się, że zapach po wojnie nieodwołalnie będzie postrzegany negatywnie. Jak się jednak okazało No 5 to najpopularniejsza perfuma w obecnych czasach. Inne typy kosmetyków, które warto polecić: kosmetyki marki carita.

Wierność zapachomPanie uwielbiają weryfikować kosmetyki wyszczuplające, bezustannie starają się wybierać te najnowsze. Weryfikują kremy odmładzające i kosmetyki na trądzik, ale perfumom zazwyczaj pozostają lojalne.

Leave a Reply

*