Efektywne metody ochrony zieleni przed intruzami

W dzisiejszych czasach jeszcze więcej ludzi decyduje się na kupno budynku z ogrodem czy chociaż kawałkiem zieleni do zatroszczenia się. Bez względu, czy stykamy się z ogromną połacią zieleni, czy z osiedlowym ogródkiem, dobrze jest przeanalizować, jak tenże obszar ochronić.
Najprostszym rozwiązaniem jest postawienie płotu.

O ile płot wznoszony dookoła działki zabezpiecza właściciela przed intruzami znacznych gabarytów, o tyle może nie wystarczyć, kiedy odwiedzą nas niepozorni goście, przykładowo… koty, jeże bądź szczury. Wtedy należałoby zainwestować w pomysły nastawione na ochronę poszczególnych rabatek, skalniaków czy pojedynczych drzewek. Dobrym pomysłem jest palisada ogrodowa. W skrajnych przypadkach, jeśli gnębi nas znacząca ilość myszy albo wyjątkowo ich nie cierpimy, konieczne (rozwinięcie tych informacji> Partner Serwis Sp. z o.o.)może się okazać sięgnięcie po specjalne urządzenia, na przykład odstraszacz myszy – elektroniczny czy też w formie mechanicznej łapki.
biały Golf R

Autor: PTworks
Źródło: http://www.flickr.com
Palisada ogrodowa może, oprócz funkcji obronnej, wypełniać dodatkowo funkcję ozdobną.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Zatem z pewnością masz chęć przeczytać więcej. Jeśli tak, to kliknij w ten link i kliknij po źródło (http://www.hmlnosewicz.pl/oferta/zbiorniki-lpg/). Miłej lektury!

Do nabycia są przeróżne wersje, od siatkowych do deszczułkowych, więc każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Z kolei odstraszacz myszy może być użyteczny nie tylko w ogrodzie, ale i w domu, szczególnie w podziemiach albo na poddaszu. Warto zwrócić też uwagę na otoczenie naszego ogródka.

Być może niechciani wizytatorzy przychodzą do nas, gdyż sąsiedzi ich wabią względnie w okolicy znajdują się zapuszczone budynki gospodarcze. Wtedy warto podjąć kroki przeciwko intruzom również poza swoją działką.

Leave a Reply

*