Dzisiejszy rynek pracy – loteria?

Czym kierować się przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Modą, wskazówkami udzielanymi przez rodziców, obserwując zapotrzebowania rynku pracy? Doświadczenie nauczyło nas, że nie istnieje spisana metoda na odniesienie sukcesu. Zawody, które jeszcze w niedalekiej przeszłości były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), teraz nie są już tak rozchwytywane. Podsumowując: loteria.

Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy sprawia, że wiele osób zmuszonych jest do poszukiwań w innej niż do tej pory branży. Czy przekwalifikowanie się może być gwarancją dostania nowej pracy? Jeżeli w stosownym czasie zadeklarujemy chęć zmiany nie będzie społeczeństwu groźna fala sfrustrowanych humanistów czy socjologów pakujących żywność w papierowe torebki. Przed całym przedsięwzięciem, należy na początku zrobić rozeznanie na rynku pracy w Sochaczewie, upewniając się które działalności mogą nam zagwarantować spokojną przyszłość.
Zobacz
pomyśleć czy są zgodne z naszymi możliwościami. Przydatna okaże się jak zwykle wyszukiwarka internetowa, w której umieścić wystarczy tekst: oferty pracy Sochaczew. Miejmy na uwadze tylko, że niewątpliwie prościej będzie przekwalifikować się osobom funkcjonującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

Zobacz ten artykuł, to również stanowi świetne źródło prezentowanego problemu. Nie zwlekaj i kliknij a z pewnością nie pożałujesz.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może zdecydujemy się na własny interes? Zwłaszcza, że osoby planujące usamodzielnienie się, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie własnego biznesu.
Patrz

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie zapewnia środki finansowe na rozwój działalności. Przypuszczając, że choć część tych przedsiębiorców będzie prowadziło swój biznes przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, iż będą się rozwijać i zatrudniać dalszych pracowników. Przyznając fundusze, Urząd Pracy w pewien sposób przysparza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzą nowe miejsca pracy dla innych. Czy nie lepiej jest być zadowolonym ze swej pracy mechanikiem czy wulkanizatorem, niż bezrobotnym absolwentem, który z niedoboru określonych umiejętności jest zmuszony pracować nie w swym zawodzie, jako przedstawiciel handlowy czy magazynier?
Więcej na

Leave a Reply

*