Dziecko nie musi odpoczywać na tapczanie bądź kocu

Jeśli nasze dziecko jest małe, to zazwyczaj leży w łóżeczku, albo na tapczanie, mimo wszystko takowe leżenie może mu się szybko znudzić, zwłaszcza kiedy nie potrafi jeszcze samo dosięgnąć sobie grzechotki, która leży w pobliżu.

Na szczęście jest dużo szans zabawienia dziecka na leżąco oraz co najistotniejsze, nie musi to być koc na podłodze, a fajna mata. A gdy maluszek urośnie i będzie już samo siedziało, to mamy szansę mu zaoferować zabawki, które będą się poruszały i które jednocześnie będą je zachęcały do rozwoju ruchu.

Mata jest ciekawym rozwiązaniem

Mata piankowa – puzzle

Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl

Jeżeli chcemy, żeby nasze dziecko leżało na czymś kolorowym oraz wygodnym, to z pewnością warto inwestować w Canpol mata do zabawy Wesoła Farma (2/287) Wtedy nasze dziecko będzie leżało w otoczeniu krów i innych zwierząt, a dodatkowo jego wzrok będzie stymulowany przez fajne kolory. Nad głową będzie posiadało zawieszone gruchawki oraz maskotki, a próba sięgania po nie będzie ćwiczyła mięśnie kręgosłupa, tak by były one mocniejsze, gdy nasze dziecko zacznie siadanie. Mamy okazję być przeświadczeni, iż wszystko jest tak solidnie założone, iż nic się nie zerwie oraz w żaden sposób nasz maluszek nie będzie mógł zrobić sobie krzywdy.

Każde dziecko uwielbia się bawić samochodzikami

Jeśli nasza latorośl już siada, to wciąż możemy kupić duże pojazdy, które będą kolorowe, których kółka będą się kręciły, a odjeżdżając będą przymuszały nasze dziecko do prób poruszania się. Co istotne, to taki Bruder 02009 ładowacz czołowy do serii 02100 wspaniale spisze się tak dla syna, jak oraz dla córki, bo one także bardzo często są zainteresowane takimi zabawkami (klik). Na dodatek jeszcze mamy możliwość nabyć specjalną śmieciarkę Cobi – Trash Pack- śmieciaki- śmieciarka – 68008, która jest dodatkowo umacniana, więc możemy być pewni, że nawet jeżeli nasze dziecko się na niej oprze, to nic złego się nie stanie, a śmieciarka zniesie taki nacisk.

Zabawki dla dzieci są coraz ciekawsze

Kuchnia, zabawki z drewna

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż zabawki dla dzieci są coraz bardziej barwne, coraz ciekawsze, ale równocześnie również i znacznie bardziej bezpieczne, gdyż każdy poczynając od rodzica, a kończąc na wytwórcy, chce mieć świadomość, iż nic niedobrego się nie stanie nawet wówczas, kiedy dziecko podda konkretną zabawkę nawet najcięższej próbie.

Leave a Reply

*