Druk biletów wizytowych

We współczesnym świecie wizytówka to fragment kontaktów służbowych i towarzyskich. Przekazywanie wizytówek to pewna forma reklamy i obiegu informacji. Wizytówki mieszczące tylko imię i nazwisko używane są najrzadziej. Wizytówki służbowe biznesmena winny być zaopatrzone w kompletne dane. Typowe szablony wizytówek wymieniają pod imieniem i nazwiskiem stanowisko służbowe, czy też prawa zawodowe.

wizytówka

Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com
W lewym dolnym narożniku powinna być uwidoczniona pełna określenie firmy i jej adres, a w prawym rogu numery telefonów i adresu e-mail. Bardzo istotnym składnikiem biletu wizytowego jest symbol firmowy znajdujący się w górnym lewym, bądź prawym rogu. Wizytówka musi być wyrazista. Jeżeli jest na niej zbyt dużo danych, czy też przekazy są przesadzone, to nie osiągnie ona własnego zadania. Rzeczy klarowne o wiele swobodniej zachować w pamięci i odszukać wśród różnych propozycji – .

Wizytówki są przydatne nieraz w najmniej oczekiwanej chwili. Dlatego zawsze warto mieć je przy sobie. Noszenie ze sobą biletu wizytowego to fachowość. Wymowna wizytówka zezwala ustalić kogo reprezentuje i jak się z tą osobą skontaktować. Publikowanie zbyt wielu wiadomości sprawia, że wizytówka przestaje spełniać to zadanie. Tak samo się zdarza, gdy na wizytówce uwidacznia się motyw graficzny pełniący rolę tła. Zlewa się on często z

wizytówka

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

treścią i sprawia, że ciężko cokolwiek odczytać.

Tradycyjne wizytówki na zamówienie to 10×5 cm – więcej informacji. Wizytowniki na całym świecie posiadają kieszenie mieszczące właśnie ten wymiar. Wizytówka jaka zwróci na siebie uwagę to wizytówka dobra jakościowo, wydrukowana na dobrym, sztywnym papierze. Tak bywa wymiana wizytówek odbywa się pod koniec spotkania biznesowego. Niekiedy ma to miejsce na początku, jeżeli przedtem nie znaliśmy rozmówcy, albo w stosownym momencie rozmowy.

Wypada pamiętać, że nie wolno wymieniać wizytówek w czasie posiłku, gdyż jest to nieeleganckie. W dobie Internetu nie wolno zapominać o stronach internetowych obejmujących dane o jednostce, bądź osobie prywatnej. Takie strony pozwalają zademonstrować dużo więcej informacji niż klasyczne wizytówki.

Leave a Reply

*