Dowiadujemy się jakim sposobem polepszyć proces produkcyjny?

Współcześnie zakłady przemysłowe potrzebują znaleźć sposób, by w jak najszybszym czasie wyprodukować wiele elementów o idealnie takich samych parametrach. Oczywiście równie istotne jest zachowanie wysokiej jakości efektu końcowego. Na szczęście z pomocą wytwórcom przychodzą nowoczesne technologie.

sprawdź

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
przemysł - wizerunek

Autor: Grzegorz
Źródło: http://www.flickr.com

Urządzenia na miarę dużych potrzeb

ogląd - przemysł

Autor: Otwarte Klatki
Źródło: http://www.flickr.com

Frezarki są wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu – wykorzystywane są zarazem w niedużych warsztatach naprawczych, jak również tych dużych zakładach produkcyjnych. Oczywiście w zależności od zapotrzebowania urządzenia tego rodzaju różnią się oferowanymi funkcjami, bądź sposobem sterowania. W wymienionym niewielkim zakładzie idealnie sprawdzi się najprostsza frezarka. (wałki szlifowane) Większa firma musi natomiast spełnić określone normy i z tego względu w większych zakładach produkcyjnych istnieje konieczność stosowania maszyn o nieco większych możliwościach. Urządzenia do obróbki drewna, metalu czy tworzywa sztucznego kierowane przy pomocy komputera umożliwiają produkcję seryjną elementów o idealnie takich samych wymiarach. Właśnie dlatego urządzenia CNC, w jakich montuje się łożyska liniowe tak chętnie wykorzystuje się w różnych dziedzinach.

Plusy obrabiarek CNC

Niewątpliwie największą korzyścią obrabiarek CNC jest ich wielostronność. Łożyska liniowe umożliwiają ruch wrzecion, a przygotowana konstrukcja pozwala zmieniać ich rodzaj. W rezultacie za pomocą jednego wyłącznie urządzenia można wykonać rozmaite elementy. Sterowanie przy pomocy komputera to z kolei gwarancja precyzji oraz otrzymania różnych przedmiotów, które niczym się od siebie nie różnią. Wygodny panel sterowania pozwala dowolnie zaprogramować sprzęt, a następnie śledzić cały proces wytwórczy na każdym jego etapie (super łożyska liniowe). Całość jest bezproblemowa w obsłudze, dlatego pracownik może w wygodny sposób sterować pracą maszyny. Tego typu maszyny są nie tylko precyzyjniejsze od tych, którymi steruje się ręcznie, ale także bezpieczniejsze. Niektóre z nich przesyłają powiadomienia o powstałych usterkach i konieczności naprawy, stąd też w razie zaistniałych problemów osoba je obsługująca będzie mogła natychmiastowo zareagować i zlecić usunięcie awarii. Z tego względu maszyny CNC są tak ochoczo stosowane w większych zakładach produkcyjnych.

Leave a Reply

*