Dotacje od Unii przeznaczone dla przedsiębiorstw – czy tylko dopiero co rozpoczynające firmy mają możliwość je dostać?

Fundusze Europejskie działają na terenie Polski do momentu, gdy wkroczyliśmy w szeregi innych państw Unii. Te konkretne fundusze, zwane również dość często dotacjami, bywają zwykle przyznawane naszym osoby po to, byśmy mieli możliwość „rozkręcić” własny biznes, by dopomóc naszym osobom go utworzyć od zera oraz często nawet i dopomóc w samych początkach jego działalności.

centrum SPA

Autor: holding graz
Źródło: http://www.flickr.com
dotacje

Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak czy dotacje unijne są nakierowane jedynie dla osób, które to zaczynają działalność?
bankowość

Autor: Kaplan International
Źródło: http://www.flickr.com
Wpisując w wyszukiwarkę słowa „dotacje unijne” przede wszystkim widzimy powiązane z tym hasełka rodzaju „dofinansowania dla przedsiębiorstw”, czy też chociażby „dotacje z UE na rozpoczęcie firmy”. Jakżeby jednak nie było, ponad wszystko rzucają się nam w oczy hasła powiązane z zaczynaniem działalności.

Jeśli chcesz zobaczyć coś faktycznie niezwykłego? Nie ma jakiegokolwiek problemu – spójrz na to a satysfakcja będzie zapewnione.

Co jednak z już dawno istniejącymi przedsiębiorstwami? Czy one nie posiadają żadnych szans, aby otrzymać takiego typu dotację? Otóż posiadają, jednak to trochę innego typu kwestia, niż w przypadku tych zaczynających – przedsiębiorstwa już istniejące, które bardzo chcą otrzymać dotację zgłaszają się do napomkniętych Funduszy Europejskich, w których to zapisują się na pewną listę. Istnieje możliwość ją określić jak taką „listę oczekujących”, albowiem każdego roku dotacje z UE posiadają własne granice, których nie mogą przekroczyć.

Kiedy stwierdzisz, że ten tekst jest fascynujący, kliknij na odsyłacz do wpisu, który ma intrygujące dane na omawiany temat – będą one z pewnością interesujące.

Przedsiębiorstwa, które nie załapią się w bieżącym roku, najczęściej „przechodzą” na ten zaraz następny, gdzie najczęściej mają najbardziej duże szanse, by dotacje dostać.

Jak to więc można zauważyć, warto jest po zapisywać się w jak najszybszym terminie – dzięki temu posiadamy większe szanse na szybsze rozpatrzenie naszej własnej prośby i tym samym otrzymanie pieniędzy, które to mamy możliwość zainwestować w przedsiębiorstwo, by ją podnieść z „nizin” albo nawet i całkiem przeciwnie – ulepszyć.

Leave a Reply

*