Dotacje na rozkwit firmy oraz pozyskiwanie funduszy unijnych – co powinno się o tym wiedzieć?

Unia Europejska posiada mnogość dotacji i funduszy, które poświęcone są na rozwój firm. O fundusze oraz dotacje mogą starać się marki nowiutkie, młode, które dopiero wchodzą na rynek. Są to dotacje przeznaczone na założenie firmy, częstokroć są one niezwrotne. Inne rodzaje dotacji to dotacje na rozwój istniejących już przedsiębiorstw, przykładowo na powiększenie jakichś jej działów.

fundusze unijne na rozwój firmy

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Masa osób zastanawia się nad tym, gdzie wolno uzyskać dotacje na rozrost firmy. Dzisiaj systematycznie są organizowane konkursy, w których można zdobyć dotację na rozwój firmy, jednak częstokroć są one zwracane do konkretnych grup. Nie każda firma zdoła więc o daną dotację się starać. Należałoby jednak regularnie śledzić pojawiające się konkursy i sprawdzać, czy realizujemy wymagania, aby starać się o daną dotację. Konkursów takich jest multum, są one poświęcane firmom na terenie pełnej Polski. Wskazane jest też pamiętać, że na pozyskiwanie funduszy unijnych mamy wyznaczoną ilość czasu.

Masz zamiar rozszerzyć swoją wiedzę na taki temat? Zachęcamy zatem do przejścia do następnej strony. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (http://www.cliff-broker.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-budynku-uslugowego.html).

O dotacje nie zawsze wolno się starać przez cały rok, w wielu przypadkach jest na to jakiś wyznaczony termin. Przegapienie takiego terminu zdoła owocować tym, iż nie uda nam się uzyskać dotacji, wskutek tego pożądane byłoby systematycznie śledzić tego rodzaju konkursy – sprawdź info o dotacjach na rozwój firmy.

Starając się o pozyskiwanie funduszy unijnych, w wielu przypadkach zastanawiamy się, czy dotacje wypada zwracać. Dotacje unijne są na ogół bezzwrotne, jednakże niekiedy zdarzają się sytuację, gdy dotację należy zwrócić, w wielu przypadkach razem z odsetkami. Dzieje się tak wtenczas, gdy osoba, która otrzymała dotację, nie użytkuje jej w wyznaczony w umowie sposób – mówiąc skrótowo, nie wywiązuje się z takiej umowy – tutaj o pozyskiwaniu funduszy unijnych. W każdej umowie opisane są całkowite, dokładne obowiązki i warunki, jakich trzeba dotrzymać. Wówczas dotacja ta będzie bezapelacyjnie bezzwrotna. W innym przypadku, przykładowo gdy dotacja zostanie poświęcona na inne cele, aniżeli te opisane w umowie, takie pieniądze trzeba zwrócić wspólnie z odsetkami.

Leave a Reply

*