Dostawca instalacji wodno-kanalizacyjnych

Instalację wodno-kanalizacyjną wykonujemy najczęściej już po zamknięciu etapu surowego, ale już w czasie budowy jesteśmy w stanie zrobić część prac z tym związanych. Szczegóły dotyczące sposobu zaopatrywania się w wodę i sieci kanalizacyjnej muszą znaleźć się w pozwoleniu na budowę budynku.

Jeśli przygotowujemy się się do sporządzenia instalacji kanalizacyjnej, trzeba zorientować się wśród dostępnych na rynku rur. W wewnętrznych instalacjach kanalizacyjnych używa się obecnie wyłącznie rury z PCV (dowiedz się więcej o przemiał pvc- www.metal-plast.pl/oferta/przemial-pvc-i-regranulaty/), a już bardzo rzadko z polipropylenu. Ale rury to nie jedyne części, które są potrzebne dla dobrego funkcjonowania takiej instalacji. Wachlarz dodatkowych akcesoriów jest bardzo duży.

Z pewnością będziemy potrzebować wpusty żeliwne firmy normbud, które zapewniają szczególne zabezpieczenie. W budowlach użytku publicznego, takich jak szpitale, pensjonaty, jak również w domkach jedno- i wielorodzinnych świetnie sprawdzają się wpusty z syfonem. Właściwie zaprojektowany syfon zapewni szybki montaż oraz zupełną szczelność, a także bezproblemowy dostęp do wnętrza wpustu. Tego typu rozwiązania wykorzystuje się w łazienkach, na balkonach, a także w piwnicach.

zasuwy klinowe

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

Każda instalacja wodno- kanalizacyjna potrzebuje częstych rewizji i regularnego oczyszczania. Może nam pomóc w tym specjalne urządzenie, tak zwany czyszczak firmy normbud. Jest to niezastąpiony element dowolnego systemu rur. Umożliwia on wgląd do rurociągu, czyszczenie, a także usuwanie powstałego zatoru.

Zasuwa klinowa firmy normbud wykorzystuje się do regulacji lub zamykania wypływu bieżącej wody. Używane są w sieciach wodociągowych, też w lokalach przemysłowych. Klin zamykający może być zrobiony z metalu albo z metalu, który jest powleczony gumą.

Wszelkie, zastosowane w budowie instalacji wodociągowej, moduły powinny zostać sporządzone z najwyższej jakości surowców i muszą spełniać wszystkie wymagania techniczne. Wypełnienie tych warunków może ustrzec nas przed niebezpiecznymi awariami, które mogą doprowadzić do rozległych uszkodzeń w całym lokalu. Powinniśmy także dokonywać częstych wglądów w celu czyszczenia rurociągów.

Źródło: http://www.normbud.pl/

Leave a Reply

*