Scrapbooking i Decoupage – tajemnicze, nowoczesne metody zdobienia

Dziś znanych jest niemało rozmaitych technik, jeżeli chodzi o wykonywanie ozdób oraz wzornictwa ogólnie.Decoupage, dzięki swoim ogromnym możliwościom i opcjom wpasowywania się w panującą modę, zdobył – jako metoda zdobienia – rzeszę fanek. Technika ta znana jest też pod nazwą technika serwetkowa. Już długi czas metoda ta cieszy się na rynku sporą popularnością, natomiast coraz więcej osób decyduje się na zaopatrzenie się w tutoriale oraz przygotowywanie pięknych, pełnych oryginalności ozdób samodzielnie.

Dlaczego warto stawiać dziś na oryginalność – scrapbooking

kartki okolicznościowe

Autor: Eric E Castro
Źródło: http://www.flickr.com

Analizując dzisiejsze szanse na stworzenie ozdoby uniwersalnej i wyjątkowej w swej prostocie, fanki minimalizmu sięgają do rozmaitych źródeł. Niezwykle cenioną ostatnio metodą jest scrapbooking, czyli sztuka ręcznego tworzenia oraz zdobienia albumów zdjęciowych czy też rozmaitych pamiątek rodzinnych.

Wejdź na zamieszczony poniżej (http://www.scootive.pl/hulajnoga-czesci/142-widelce) link prowadzący do innego tego rodzaju studium – ono bez dwóch zdań także okaże się dla Ciebie ekscytujące!

Scrapbook znaczy w języku angielskim album, który jest przez pasjonatów ozdabiany. Dróg do oryginalności jest niemało! Dużo z pośród nich możemy odnaleść w internecie jak np prace scrapbooking w ofercie tego sklepu.

Decoupage oznacza zdobienie przyklejaniem

Sięgając po metodę zdobienia taką jak popularny ostatnio decoupage – sklep online Sosenka decoupage, której nazwa pochodzi z francuskiego i oznacza wycinanie, wybieramy niezwykle ciekawą drogę do osiągnięcia określonego celu. Sposób ten opiera się w szczególności na przytwierdzaniu na doskonale przygotowaną powierzchnię danego wzoru. Może być on zrobiony z papieru czy serwetki, po czym zostaje zazwyczaj pokryty niedużą warstwą lakieru. Efekt doskonały!

Jak można obecnie w krótkim czasie w interesujący sposób ozdobić album ze zdjęciami

Biorąc pod uwagę dziś spotykane trendy, scrapbookingwyraźnie się wyróżnia. Dzięki rozbudowanym metodom, jakie daje ta technika, możliwe jest przede wszystkim zdobienierozmaitych stron albumów ze zdjęciami, dzięki czemu zrobią one wrażenie na wszystkich. Zdobienie jednak nie może w znacznym stopniu przytłaczać swoją estetyką połączoną z oryginalnością samych fotografii, gdyż to one powinny zapierać dech w piersiach w pierwszej kolejności!

Leave a Reply

*