Dom twoją oazą spokoju

W naszych czasach ludzie żyją szybciej, zazwyczaj pomiędzy zarabianiem pieniędzy, bliskimi, przyjaciółmi, różnorodnymi zainteresowaniami, pracami domowymi…Dało by się tak jeszcze wymieniać długo. Każdy styka się codziennie z nerwowymi momentami. W całym tym pędzie nie wolno jednak zapominać o relaksie. Nikt nie da rady działać bez przerwy. Najlepiej nauczyć się relaksować we własnym domu.

Miejsce na relaks

meble kuchenne   slider

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust

Najważniejsze jest, żeby w domu mieć miejsce, gdzie czujemy się spokojnie i bezpiecznie. Może to być sypialnia, może to być pokój dzienny. Należy poświęcić trochę czasu na urządzenie sobie takiego azylu. Delikatne, przytłumione światło, spokojne kolory, wygodny fotel lub kanapa, puszysty koc, może poduszki – właściwie niedużo, a tych kilka elementów może stworzyć nam idealne miejsce do odpoczynku. Dopasujmy je do swoich upodobań. Doskonałym rozwiązaniem, które wraca do łask są podnóżki. Gdy lubimy odpoczywać, a nie mamy przestrzeni na sofę czy szezlong, podnóżek przed fotelem zda egzamin doskonale.

Zwolnij na chwilę

Meble to jednak nie wszystko. Postarajmy się o to, żeby w naszym miejscu relaksu panował spokój. Gdy nie możemy sobie pozwolić na wygospodarowanie całego pokoju dobrze jest zastanowić się nad zakupem parawanu, albo odseparowaniem się od pozostałej części mieszkania innym sposobem. Można do tego celu wykorzystać regał z książkami, albo pas tkaniny podwieszony pod sufitem.

Każdy człowiek potrzebuje czasem chwili dla siebie. Potrzebuje odciąć się od wszystkiego – od firmy, domowników, mediów. W związku z tym tak istotne jest, by w mieszkaniu, w miejscu, w którym czujemy się dobrze, wygospodarować przestrzeń wyłącznie dla siebie. Takie, w którym ze spokojem da się poczytać książkę czy gazetę, posłuchać muzyki, albo zwyczajnie poleniuchować spoglądając przez okno. Możemy tam postawić świece do aromaterapii, jeśli lubimy ich aromat. Tak właściwie ogranicza nas wyłącznie fantazja.

Nawet w malutkim mieszkaniu da się wygospodarować przestrzeń na kącik odpoczynku. Pomoże w tym portal (link tutaj). Po ciężkim dniu nie ma nic lepszego, niż chwila dla siebie z filiżanką pysznej herbaty. A sama świadomość, że jest takie miejsce może pomóc w poradzeniu sobie z codziennymi stresami.

Leave a Reply

*