Dofinansowania z urzędu pracy na uruchomienie firmy

Każdy początkujący biznesmen zamyślający założenie własnej firmy może starać się o dopłaty z urzędu pracy, które stanowią formę walki z bezrobociem.
Olbrzymim plusem takiej dopłaty jest to, iż jest ona bezzwrotna.

Do tego przyszły biznesmen już po korzystnej dla niego decyzji otrzymuje dotacje właściwie dość prędko oraz jest ona wypłacona „z góry” – bez konieczności ponoszenia uprzednich wydatków z własnej kieszeni. Jednak przed zgłoszeniem się po dopłatę do urzędu pracy trzeba spełnić parę warunków – dokładnie o nich napiszemy w dalszej części tego artykułu.
inwestycja

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com
Warunki otrzymania dopłaty to: posiadanie statusu jednostki bez pracy, co uzyskuje się po zarejestrowaniu w Urzędzie Pracy. Jednostka bezrobotna starająca się o dotacje z urzędu pracy nie może być studentem studiów dziennych. Może zaś podjąć studia zaoczne. Należy wypełnić podanie. Zazwyczaj cała procedura trwa powyżej miesiąc (czasami dłużej, nawet do kilku miesięcy), zależnie od biegłości danego urzędu pracy. Analizuje się formalne oraz merytoryczne wypełnienie podania, kwalifikacje zawodowe wnioskodawcy, jego doświadczenie zawodowe jak też analizuje się przewidywaną działalność.

Czy komentarze z www (https://contra-odszkodowania.pl/bezgotowkowa-naprawa-samochodu-z-oc-sprawcy/) pod naszym tekstem Cię zaciekawiły? Może pragnąłbyś coś do nich dopowiedzieć? Będzie to dla nas z pewnością szalenie istotne.

Istotne jest spełnienie wymogów określonych w regulaminie upublicznianym przez konkretny urząd pracy. Rozpatrywanie podań przez urząd pracy trwa około miesiąc. Po korzystnym rozpatrzeniu podania trzeba poczekać kolejny tydzień na parafowanie umowy z konkretnym urzędem pracy oraz żyrantami.

Dopiero po parafowaniu owej umowy przez strony, pieniążki w przeciągu kilku dni trafiają na konto osoby, jaka złożyła uprzednio wniosek o dotację. W terminie wskazanym w umowie trzeba otworzyć działalność gospodarczą.

Leave a Reply

*