Dobrej jakości ogumienie

Guma jest tworzywem elastycznym tworzonym z kauczuku. Jej właściwości fizyczne umożliwiają zastosowanie w motoryzacji, jako przekładnia między kołem a ulicą. Jest parę powszechnie używanych mieszanek o różnej twardości, które charakteryzuje różne zachowanie na drodze.

Opony posiadają ponadto bieżnik, będący ważnym elementem zwiększającym stabilność na drodze – źródło artykułu – i mającym za zadanie odprowadzać wodę. Każdy producent posiada wiele wzorów bieżnika w swoich wyrobach. Bieżniki te są do siebie w dużym stopniu podobne, firmy gwarantują jednak że niewielkie różnice mają realne odbicie na komforcie korzystania.

opona w samochodzie sportowym

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com

Bezpieczeństwo zależy od rodzaju gumy – Każdy pojazd potrzebuje zestawu wysokiej jakości opon o właściwej twardości. Twardość opon przyporządkowuje je do warunków na drodze, w których służą najlepiej. Opony osobowe można podzielić na zimowe, letnie oraz całoroczne. Opony na lato są wykonane z twardej mieszanki gumy, która jest odporna na duże temperatury i mocno trzyma się rozgrzanej drogi. Opony wielosezonowe łączą cechy opon letnich i zimowych i są wykonane z gumy o średniej twardości. Opony na zimę są natomiast produkowane z gumy miękkiej, co pozwala im zachować najlepszą przyczepność na błocie pośniegowym i przy dużych mrozach. O ile opony całoroczne mogą być wykorzystywane cały rok, o tyle wykorzystywanie opon zimowych lub letnich w niewłaściwym czasie może skończyć się tragicznie. Nieodpowiednia mieszanka gumy zwiększa drogę hamowania i zmniejsza przyczepność.

Jeden komplet nie wystarcza – Żeby utrzymać właściwy stopień bezpieczeństwa należy stosować tylko markowe opony. Pirelli, Goodyear, Dębica i inne słynne firmy oferują ogumienie na wysokim poziomie. Najkorzystniej jest posiadać dwa komplety opon sezonowych z dodatkowym kołem zapasowym. Komplet opon należy wymieniać w równych odstępach czasowych, najlepiej co sezon. Wyeksploatowana opona powoduje duże zagrożenie w ruchu.

Wejdź na stronę twórcy (www.myj-car.pl/). Zachęcamy Cię z radością! A to z tego powodu, że czeka tam na Ciebie wiele ekstra oraz interesujących szczegółów.

Brak bieżnika nie pozwala oponie na odprowadzanie wilgoci, przez co opona ślizga się po drodze. Ponadto podwyższone ciśnienie może spowodować wybuch opony, co jest ogromnie groźne podczas jazdy z dużą prędkością.

Leave a Reply

*