Dobre techniki wycinki krzewów

Celem wielu z nas jest wybudowanie samodzielnego domu. Poniektórzy szczęśliwcy wychowali się w cudownym domu z ogrodem, z rabatkami. Po latach dorastania, mieszkając w takim domku, sami chcą wybudować taki sam.

grunt na sprzedaż

Autor: Nicholas A. Tonelli
Źródło: http://www.flickr.com

Mieszkając w małym mieszkaniu czują się jak w „klatce”, brakuje im większej powierzchni i niezależności.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, przeczytaj inne wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam (https://zielonaprzestrzen.pl/), znajdziesz tutaj analogiczne wiadomości.

Dodatkowo niemożliwe jest przebywanie w ogrodzie; kiedy jemy kolację, lub bawiąc się z kotem.

Niestety swój domek i ogródek, to nie tylko przyjemność, ale i dużo pracy. Dom wymaga dużo pracy przy sprzątaniu, a ogród, przy koszeniu, plewieniu i sadzeniu roślin. W ogródku szczególnie znacząca jest pielęgnacja drzew. Raz na jakiś czas powinniśmy podciąć drzewa i krzewy, aby wyglądały piękniej i były zdrowsze. Wieloletnie drzewa mogą niestety stanowić spore zagrożenie dla nas lub naszego domu. Warto trzymać rękę na pulsie i pilnować, czy nie dzieje się nic niebezpiecznego. Bywa, że korzenie starszych drzew zagrażają fundamentom domu. Potrzebna staje się wtedy wycinka drzew (tutaj).
Warto jednak mieć na uwadze, że aby usunąć drzewo lub krzew w ogrodzie, konieczne jest nam pozwolenie od włodarzy miasta, lub kreda do odkwaszania gleby gminy, w której mieszkamy. Bez tego dokumentu niestety musimy się spodziewać wysokich kar. Źródło:

Leave a Reply

*