Dobre przyprawy to fundament każdej kuchni!

Wszyscy chętnie jemy odpowiednio doprawione posiłki. Świetnie zestawione zioła i przyprawy z najzwyklejszej potrawy uczynić prawdziwe dzieło sztuki kulinarnej.
Niestety to, co kupujemy dziś w sklepach ma niewiele wspólnego z wonnymi mieszankami ziół i przypraw, których zapach wypełnia całą kuchnię. W większości przypadków opakowania z fabrycznymi przyprawami zawierają suszone, zwietrzałe liście ziół, a kupne mieszanki przyprawowe składają się w dużej mierze z soli. Ponadto wielu wytwórców wzbogaca mieszanki przyprawowe o różne wzmacniacze smaku, spośród których wyjątkowo złą sławą owiany jest|takie jak cieszący się złą sławą glutaminian sodu.

gotowanie

Autor: Heather Sperling
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy podawać rodzinie zdrowe, pachnące i smaczne posiłki bez żadnej chemii musimy zacząć robić własne przyprawy. Do tego przydadzą nam się porządne moździerze kuchenne.
Przy pomocy tych niepozornych miseczek z tłuczkami możemy przygotować różne mieszanki ziół, ziaren i przypraw, rozdrabniać orzechy i pestki słonecznika czy dyni i rozcierać miękkie części roślin. Dzięki nim możemy zrobić fantastyczne czosnkowo-ziołowe marynaty do grillowanych i pieczonych mięs.

Hej, sprawdź to (https://cafepanamera.com/kawa-swiezo-palona/), jeżeli dotąd nie wiesz o tej niesamowitej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Wystarczy rozetrzeć w moździerzu kilka ząbków czosnku wraz z ulubionymi ziołami, a potem zalać uzyskaną pastę olejem lub oliwą.

W marketach z wyposażeniem do kuchni znajdziemy dziesiątki różnych moździerzy, które różnią się od siebie rozmiarem, materiałem i przeznaczeniem.

Może zainteresują Cię także pokrewne wątki na opisywany wątek? Jeśli tak, to przejrzyj je i zdobądź nowe dane na to zagadnienie.

W każdej kuchni na pewno sprawdzi się moździerz porcelanowy z tłuczkiem.

Leave a Reply

*