Do czego wykorzystywane są warystory? W jakich miejscach znajdują zastosowanie? Jakiego rodzaju informacje są ważnie na ten temat?

Warystory to dość dobrze znane i powszechnie wykorzystywane elementy jaki zabezpieczają sieć energetyczną przed przepięciami. Jakość takich elementów jest zdecydowanie niezwykle istotna, aby zabezpieczenie było efektywne. Co jeszcze warto wiedzieć w tym temacie? Warystory wytwarza się z niezbyt drogiego, powszechnie stosowanego materiału, czyli tlenku cynku razem z dodatkami innych substancji, które stanowią bardzo często tajemnicę producenta.

urządzenia elektryczne

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust

Są one jednakowoż ważne, bardzo często bowiem mają decydujący wpływ o ostatecznej jakości wyrobu. Produkty, jakie opuszczają fabrykę powinny pełnić narzucone wymogi odnoszące się do charakterystyki prądowo-napięciowej.

Ciekawią Cię różnego rodzaju inne newsy? Jeśli tak, to przekieruj się na naszą stronę i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Będziesz usatysfakcjonowany.

Gwarantuje to w konsekwencji najlepszą ochronę przed przepięciami. Jednocześnie, przez eksploatację, z powodu narażeń na warunki atmosferyczne czynniki zewnętrzne i przewodzenie dużych prądów, a również przez wielokrotne przepięcia warystory ulegają stopniowej degradacji – sprawdź ofertę warystorów. To powoduje, że warystor może przestać pełnić skutecznie swoją zabezpieczającą funkcję. To powoduje, iż zachodzi niezbędność testowania skuteczności ochrony przepięciowej warystorów wykorzystywanych w sieci energetycznej mniejszego napięcia. Warystory są powszechnie wykorzystywane jako elementy które zabezpieczają sieć energetyczną przed niezbyt dobrym wpływem przepięć, które mają miejsce przeważnie przez różne zjawiska atmosferyczne.

Pokrewne dane znajdują się tu – więcej zobaczysz na stronie, którą również dobrze jest zobaczyć. Naturalnie jeśli ta problematyka jest dla Ciebie godna uwagi.

Popularność tego elementu pochodzi bardzo często z dobrych ochronnych właściwości, niskich kosztów produkcji, a jednocześnie z możliwości stosowania ich do różnorakiego typu napięć.

prąd

Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy więc je zastosować poczynając od pojedynczych woltów, kończąc zaś na zabezpieczeniach linii energetycznych z napięciem setek kV. Dobrze również orientować się, iż w trakcie eksploatacji struktura warystora ulega stopniowej degradacji. Dzieje się to przez wielokrotne przewodzenie dużych, acz krótkotrwałych impulsów prądowych. Najważniejszą przyczyną takich procesów jest z pewnością niejednorodność struktury warystora (linki), jej rezultatem jest mechanizm przewodzenia prądu w formie powstawania wąskich ścieżek, przez jakie przepływa dominująca część prądu jaki płynie przez cały warystor.

Leave a Reply

*