Dlaczego dobrze wybrać hale łukową? O jakich kwestiach warto pamiętać? Co jest najbardziej istotne?

Hale łukowe są dziś rzeczywiście popularne i nie dziwmy się, gdyż złożyć jesteśmy w stanie z nich budynek prefabrykowany w zestawie do samodzielnego montażu.

Zawiera on różne elementy, włączając w to śruby. Tego rodzaju halę można zamontować bez fundamentów, na przykład na utwardzonym betonie albo asfaltowej powierzchni. Można ją także zainstalować na konstrukcji wsporczej, jako dach łukowy.
Hala łukowa jest przeznaczona do wielokrotnego montażu – www.promus.katowice.pl/oferta/uslugi-montazu-mechanicznego/ i demontażu, bez obawy, iż zniszczy się jakiś element. Hale łukowe są samonośne, oznacza to, iż wewnątrz nie ma konstrukcji wsporczej, jakiej obudową najczęściej jest blachą trapezową albo innym materiałem. Techniczny postęp ostatnich lat spowodował, że najbardziej nowoczesne samonośne hale są łukowymi tylko z nazwy.
hala łukowa

Autor: Chris F
Źródło: http://www.flickr.com
A to z tego powodu, że przęsła “łukowe” mają nieskomplikowane panele, a więc hala przypomina budynek tradycyjny z prostymi ścianami oraz dwuspadowym czy łukowym dachem. Każdy z tych elementów hali łukowej dowożony jest do klienta jako kompletny zestaw do samodzielnego montażu. Ma więc on systemowe ściany, drzwi, bramę i pozostałe akcesoria.
Każda takiego typu hala ma różnorodne konieczne do zamontowania śruby. Każdą tego rodzaju halę możemy zamontować ręcznie, nie wykorzystując do takiego czegoś dźwigu lub pozostałego sprzętu. Mniejsze hale bez kłopotu zamontuje parę osób jakie mają w rusztowanie.

Taka hala więc to rewelacyjny wybór, ponieważ bardzo szybko się ją montuje i jest niezwykle wytrzymała, a dodatkowo jak hale łukowe ceny nie są tak bardzo wysokie jak się może zdawać.

Leave a Reply

*