Dla wielu to najważniejszy dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?

W końcu przychodzi ten dzień – pierwsza komunia święta. Dla wielu dziecijest to niezwykle ważne wydarzenie. Chłopcy wyglądają poważnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki mają na sobie pięknie suknie komunijne. Po pięknej uroczystości jest czas na najważniejszą dla każdego dziecka uroczystość – spotkanie w gronie rodzinnym i oglądanie prezentów.

Autor: Superfoto.pl
Mnóstwo ludzi narzeka właśnie na to, że to właśnie ta ostatnia część – czyli rozpakowywanie podarków, stają się dla każdego dziecka najistotniejsze. A co jest w tym złego? pogodzić tych dwóch rzeczy, sprawić by obie były równie ważne. Do pierwszej części – uroczystości w kościele dzieci długo się przygotowują (na www pełna oferta na suknie komunijne). Choć chodzą na przygotowania, są uświadamiane przez rodziców na temat wiary, to jednak mogą nie zdawać sobie jeszcze sprawy z powagi tej uroczystości. Nie oznacza to że mają zostać wykluczone z tej uroczystości.

Z pewnością, jest to dla nich bardzo uroczyste wydarzenie. Niemniej, nie należy od nich wymagać, znajomości religii porównywalnej do tej jaką maja dorośli. Dziecko w tym wieku ma wiele innych spraw na głowie. Najważniejsze, żeby dziecko było dzieckiem, jak najbardziej naturalnym, żeby cieszyło się z prezentów, a msza w kościele może znudzić… Nie róbmy z tego tragedii. Jest czas bowiem w życiu na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już od małego dziecko powinno wypełniać powierzone mu zadania, gdyż dzięki temu będzie lepiej w przyszłości będzie mu łatwiej normalnie funkcjonować.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to,dziecko powinno mieć dużo swobody, bo podobnie, jak obowiązki i nauka, tak do prawidłowego rozwoju dziecka niezbędna jest też odpowiednia ilość zabawy. To naprawdę niezwykle ważne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy by nasze dziecko wyrosło na mądrego i szczęśliwego człowieka.

Aby którekolwiek opracowanie było traktowane za warte polecenia, musi posiadać rzeczową treść. Jeśli chcesz ją uzyskać, kliknij tutaj i zdobądź użyteczne info.

Warto o tym nie zapominać i nie brać sobie za bardzo do serca innych rad, no chyba, że są zdroworozsądkowe, zwyczajne, nie prezentują żadnych nowych odkryć, rewolucyjnych metod i tak dalej. Takie recepty bardzo często się nie sprawdzają, ba, powodują pogorszenie sytuacji.

Leave a Reply

*