Czym właściwie jest popularna sól drogowa oraz kiedy się ją stosuje?

Nie od dziś funkcjonuje w Polsce powiedzenie, według którego okres zimowy potrafi zaskoczyć drogowców. Jest to powiązane z dużymi opadami białego puchu oraz znacznym SPAdkiem temperatury, co powoduje rażące pogorszenie warunków drogowych.
Jednak naturalnie zima nie tyczy się wyłącznie właścicieli samochodów, ale również zwykłych ludzi nie pragnących wyjeżdżać autem w tak złych uwarunkowaniach.

Śliska jezdnia jest także niezwykle niebezpieczna dla chodzących na piechotę, którzy pragną po prostu przejść z punktu A do miejsca B. Przeto także istnieje ustawowy przymus odśnieżania przyległego do swojej posiadłości chodnika oraz zabezpieczenie go za sprawą przykładowo szczególnej soli. Mając swoją posiadłość dobrze jest posiadać zapas takich surowców jak piach albo sól drogowa. Każdy producent soli drogowej zapewnia duże jej ilości, gdyż jego odbiorcami okazują się być nie wyłącznie persony indywidualne, lecz nade wszystkim firmy i różne organizacje.
śrubki

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Czym jednak jest taka sól drogowa? Otóż jest to specjalistyczny artykuł przemysłowy będący niemalże nieskazitelnym chlorkiem sodu, ponieważ objętość NaCl zawiera się zazwyczaj w skali od 90 do niemalże 100 %. Najpopularniejszą formą, w jakiej producent soli drogowej ją proponuje jest sól kamienna. Należałoby również zaznaczyć, iż funkcjonuje pogląd, według jakiego sól drogowa posiada negatywny nacisk na środowisko naturalne, może także psuć buty czy też nawet betonowe elementy infrastruktury drogowej jak np. krawężniki.

Jakkolwiek artykuł ten uważa się także za bardzo skuteczny w usuwaniu lodu co wielokrotnie sprawia, iż jest on dobierany przez wszelkie przedsiębiorstwa.

Leave a Reply

*