Czym się zajmuje kierownik utrzymania ruchu? Jakiego typu powinien mieć umiejętności, co musi umieć? O czym wiedzieć?

Kierownik utrzymania ruchu ma rzeczywiście ważną pracę, przede wszystkim odpowiada za zapewnienie ciągłości pracy maszyn, ale też właściwego ruchu linii produkcyjnej.

Taka osoba zawsze znajdzie zatrudnienie w różnych przedsiębiorstwach produkcyjnych, w których najistotniejsze jest monitorowanie wykonania prac, dobre, niezakłócone funkcjonowanie urządzeń. Powinien także tworzyć raporty dla przełożonych o tym, jak wszystko się prezentuje i działa.
Kierownik utrzymania ruchu kreuje szereg powtarzalnych zadań, które muszą przyczyniać się do bardziej udanej, bardziej efektywnej pracy. Do nich można zaliczyć zarządzanie podległym zespołem, jak i organizacja pracy, kontrola wykonywania zadań.

Czy musisz poznać opisywany wątek nieco głębiej? Kliknij zatem ten odnośnik – więcej znajdziesz tu. Te porady także okażą się przydatne.

Ma dużą odpowiedzialność za podległy maszynowy park, monitoruje jednocześnie infrastrukturę techniczną, tworzy harmonogram technicznych przeglądów, tworzy plan naprawiania maszyn oraz linii produkcyjnych.

kierownik utrzymania ruchu

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli planujemy tak pracować, to musimy mieć wykształcenie wyższe techniczne, niewykluczone jednak, iż wystarczające jest nawet średnie, lecz techniczne wykształcenie. Tak samo niezbędna jest wiedza w temacie maszyn, które stosowane są w konkretnym przedsiębiorstwie, ale też znajomość tego typu technicznych obszarów, jak elektryka, pneumatyka (zgarnij rabat na parker sklepzobaczysz na tym serwisie) czy mechanika.
Dobrze widziane jest również doświadczenie na stanowisku jaki ma związek z techniczną organizacją produkcyjnych procesów.

Oczywiście przydaje się również angielski, zwłaszcza w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Dobrze jak osoba na takim stanowisku jest w stanie działać pod presją czasu i cały czas chce się rozwijać.

Leave a Reply

*