Dobrze dobrane wymiary dywanu

Dywan jest często wykorzystywaną częścią aranżacji, przede wszystkim gdy chodzi o salon. Dobrze dobrany dywan może nadać wnętrzu dużo charakteru. Lecz by było to możliwe, powinniśmy wiedzieć, jakimi wytycznymi należy się kierować przy wyborze dywanu. Szczególne ważne jest odpowiednie wybranie wielkości dywanu.

Dywan w salonie

Autor: Kevin Krejci
Źródło: http://www.flickr.com
Warto o tym pamiętać przede wszystkim wtedy, kiedy sprzedawcy zwabiają nas niskimi cenami – nawet tanio kupiony dywan – więcej – okaże się złym zakupem, jeśli okaże się, iż nie prezentuje się najlepiej na miejscu. To że dywan dobrze wygląda w sklepie meblowym, nie musi oznaczać, że równie dobrze zaprezentuje się w naszym domu. Rozsądek i przemyślane zakupy są tu przepustką do sukcesu. Dużo ciekawych inspiracji można zobaczyć na – aranżacje i dodatki do salonu).

Dywan na podłodze

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Jak w takim razie powinien prezentować się trafnie wybrany dywan? Zacząć powinniśmy od wielkości. W jakim pokoju mamy zamiar położyć dywan? Gdy chodzi o pokój gościnny, to koniecznie postaraj się, żeby na dywanie dało się ustawić wszystkie meble wypoczynkowe. Na tym polega przez wielu powtarzany błąd, że część elementów wypoczynku wystaje poza obręb dywanu. Wnętrze prezentowałoby się znacznie pełniej, gdyby cały wypoczynek razem z dywanem stanowił spójną całość. Na dywanie powinna znaleźć się głównie sofa, jak i również fotele oraz pufy.

A co jeżeli nasze meble są na tyle duże, że nie jesteśmy w stanie kupić wystarczająco rozległego dywanu? W takim wypadku rozwiązanie jest takie: kładziemy element o największych gabarytach, np. kanapę przednimi nogami w obrębie dywanu, natomiast resztę wypoczynku układamy na dywanie wszystkimi czterema nogami. Miej też na uwadze, żeby nie dostawiać mebli całkiem do ściany.

Leave a Reply

*