Czym jest music stock?

Jednym z mnóstwa kłopotów producentów rozmaitych utworów filmowych lub komputerowych jest dobranie właściwej muzyki. Jak powszechnie wiadomo, żadna gra ani obraz filmowy nie mogą się obejść bez dźwięków w tle. Muzyka do reklamy i gry to niezbędna rzecz. Jakie istnieją metody znalezienia ścieżki audio do projektów?

Jednym ze sposobów rozwiązania sprawy jest zatrudnienie zdolnych muzyków. Zespołów chętnych do zaśpiewania utworów pewnie znajdzie się mnóstwo. Przeszkodą jest jak zawsze budżet. Jeżeli w projekcie jest mało środków na takie zlecenie, można opłacić mało znanego wykonawcę. Tylko w tym przypadku może się okazać, że kawałki nie będą porywające. Sprawdzeni wykonawcy za swoje usługi zaś ciągną potężne pieniądze.

muzyka w royaltyfreeheaven

Źródło: http://www.morguefile.com/

Lekiem na te trudności może okazać się music stock. Jest to specjalny portal WWW, na którym wykonawcy udostępniają swoje utwory – możesz zapłacić jednorazowo żądaną kwotę pieniędzy, by użyć coś do swoich celów. Nie opłacasz tym samym monopolowych praw do utworu, tylko pozwolenie do użycia w swoich celach. Takie rozwiązanie jest dużo prostsze i o niebo tańsze od normalnych umów z artystami.

Portale typu muzyka do gier zwykle mają niezwykle wygodny interfejs dla zalogowanych. W takich miejscach zgromadzone są setki dzieł, na szczęście na portalach są efektywne wyszukiwarki. Przy użyciu skomplikowanych algorytmów można prędko znaleźć interesujący nas utwór. Poza tym najczęściej są również logiczne podziały na działy – na przykładmuzyka do gier i reklam w royaltyfreeheaven, klipów reklamowych i tak dalej.

Na podsumowanie jeszcze uwaga do osób, które grywają w zespole. Wygląda na to, że wyśmienitym pomysłem na reklamę i wpływy może być sprzedanie kawałków na stronę muzyka do filmów. To jasne, iż wszyscy artyści śnią o występach dla wielotysięcznej publiczności i platynowych płytach, ale od czegoś warto zacząć. Warto się zdecydować na taki deal, by zdobyć pieniądze na np. nowy sprzęt do nagrywania.
Źródło: http://www.royaltyfreeheaven.com/pl/

Leave a Reply

*