Czym jest franczyza aptek? Jak to prezentuje się w rzeczywistości? Co należy wiedzieć?

Franczyza w naszej kraju to w sumie każda forma działania pojedynczego podmiotu na podstawie innego pomysłu na biznes. W aptecznej branży taka sytuacja wygląda podobnie, chociaż w sumie możemy potwierdzić, że istnieją dwa typy franczyz. Jedna z nich bardziej pasuje dla funkcjonujących już aptek, kolejna zaś jest najlepiej pasująca dla inwestorów. Franczyza apteczna dla nowych podmiotów zbliżona jest bardzo do tej standardowej definicji takiego rodzajów współpracy.

Dzieje się tak, gdyż właśnie w tego typu wariancie franczyzodawca przekazuje swoją całą wiedzę o zbudowaniu, wdrożeniu i zarządzeniu apteką. Dzięki temu może przygotować franczyzobiorcę do pracy w sieci przy pomocy wielu wstępnych szkoleń. Ukazujący się w branży inwestorzy, jako franczyzobiorcy chętnie akceptują zapewniony przez franczyzobiorcę controlling operacy www.nowafarmacja.com.pl/Franczyza-19.html również mogą zaakceptować opłaty, bo w zamian możemy korzystać z bardzo pomocnego oraz bogatego know-how franczyzobiorcy.

apteka, półki z lekami

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com
Franczyza apteki dla działających już aptek się zmieniła. Stało się właśnie tak przez brak zaakceptowania przez farmaceutów czynności kontrollingowych, ale i tradycyjnego modelu apteki do zadań, które znajdują się w sieci. Przez to więc ten model musiał ulec zmianie, złagodzono tak więc określone cechy. To sprawiło ostatecznie, że była w stanie skoncentrować się faktycznie na konsolidacji dosyć spójnej polityki, z jednej strony zakupowej, po drugie promocyjnej. To sprawiło, iż mogła powstać grupa zakupowa aptek. Z niej można wyróżnić trzy najbardziej ważne poziomy- Jedna z nich to grupa zakupowa – skonsolinowafarmacja.com.pl/O-grupie-7.htmleniu polityki, jaka opiera się o kontraktowanie zakupów u określonych hurtowników.

Następny rodzaj to grupa zakupowa – rozproszona. Koncentruje się jedynie nad polityką zakupową, ale i istotny jest marketing opracowany do pacjentów. Na koniec grupa zakupowa-otwarta. Jest to platforma handlowa, gwarantuje dostęp do wypracowanych warunków oraz kontraktów zakupowych, bez konieczni wypełniania różnorodnych pozostałych warunków, np. zakupowych. Jak widać więc, franczyza apteki to nie jest ustalony jeden model, ponieważ do wyboru mamy kilka opcji. Najlepiej nad każdą z nich się zastanowić.

Leave a Reply

*