Czy wiesz konkretnie, jakie meble posiadasz we własnym mieszkaniu? Czy mają certyfikat jakości?

Mogłoby się wydać na pierwszy rzut oka, iż meble to nic nadzwyczajnego – idzie się do salonu, wybiera konkretnie te meble, jakie nam pasują i na tym zazwyczaj zamyka się kwestię. Jeśli nigdy nie myślałeś nad kwestią mebli we własnym domu, teraz na pewno jest właściwy moment – czy wiesz konkretnie, jakie meble posiadasz w swoim domu? Czy mają certyfikat jakości?

Certyfikat jakości mebla?
Sad pełen owoców

Autor: Ctd 2005
Certyfikat jakości mebla? Pewnie każdy z nas zadaje sobie właśnie oczywiście pytanie, o co właściwie chodzi. Tymczasem okazuje się, iż istnieje cały wielki system certyfikowania mebli, o którym oczywiście nigdy wcześniej nie słyszałeś. Badanie i certyfikacja mebli dotyczą praktycznie wszystkich rodzajów mebli, które pojawiają się na rynkach. Oznacz to, że właściwie każdy mebel, jaki kiedykolwiek oglądałeś w salonie, musiał najpierw przejść wstępną procedurę certyfikowania i dopiero po stwierdzeniu, że spełnia wszystkie normy, mógł być dopuszczony do sprzedawania. Na dodatek warto wiedzieć, że badanie i certyfikacja mebli to ogromnie skomplikowana procedura, w czasie której mebel musi być przebadany na praktycznie wszystkie sposoby – odnosi się to szczególnie do mebli dla dzieci, które muszą być praktycznie w stu procentach bezpieczne dla naszych dzieci. Oznacza to, że aby dostać na przykład certyfikat (green belt lean six sigma) SASO, mebel musi być wykonany nie tylko z zupełnie bezpiecznych materiałów i nie posiadać żadnych ostrych krawędzi, ale również być polakierowany bezpieczną farbą, nie posiadającą chemikaliów i tym podobne. Jeśli mebel przejdzie wszystkie procedury, dopiero wtedy może otrzymać takie oznaczenia jak certyfikat SASO czy podobne – najlepsza oferta certyfikatu saso.
Gdzie kupić meble?

Na to pytanie nie ma właściwej odpowiedzi – wszystko z pewnością zależy od czego, czego konkretnie oczekujesz. Jeżeli nie chcesz wydać dużo pieniędzy, możesz wybrać się do jednej z popularnych sieciówek meblowych i tam kupić praktycznie wszystko, co jest Ci potrzebne w nowym mieszkaniu. Jeśli z kolei chcesz mieć unikatowe mieszkanie, wówczas możesz poszukać mebli na przykład w sieci – tam niewątpliwie znajdziesz prawdziwe perły, których nie kupisz nigdzie indziej. Podobnie sprawa ma się z różnego rodzaju targami staroci – jeśli przywieziesz stamtąd różne meble i je umiejętnie odnowisz, wówczas oczywiście będziesz mógł pochwalić się takim wystrojem mieszkania, jakiego nikt nie ma.

Leave a Reply

*