Czy warto dziś mieć wyższe wykształcenie?

W dzisiejszych czasach nie brakuje ludzi z wyższym wykształceniem. Sporadycznie słyszy się, że w naszej ojczyźnie mamy znacznie więcej ludzi z dyplomem, niż w innych państwach Unii Europejskiej. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda – prawdziwa sytuacja jest mniej optymistyczna.

U nas w chwili obecnej żyje mniej więcej trzydzieści dziewięć procent osób z dyplomem wyższej uczelni. Na tle Europy nie jest to nic nadzwyczajnego. W wielu krajach zdarza się, że połowa ludności posiada wykształcenie wyższe. Przykładem może być tutaj Irlandia, gdzie (dalsze informacje) współczynnik ten wynosi 51 procent. (Oferty pracy recepcjonistka)

praca jako recepcjonistka i portier

Autor: Ghelamco
Źródło: Ghelamco

Mimo to w Polsce także dochodzi dzisiaj do sytuacji, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż robotników fizycznych. W naszym kraju często osoba z wyższym wykształceniem ma o wiele mniejsze szanse znalezienia opłacalnej pracy, niż osoba pracująca fizycznie. Bardzo ciężko jest pośród absolwentów uczelni humanistycznych. Bez pracy jest wielu filologów, historyków, socjologów.

Nie ma co czekać – jeżeli ten post Cię zainteresował, kliknij dodatkowo tutaj i sprawdź również inne tego typu omówienie (https://merservice.pl/uslugi/audyty/).

W sytuacji kiedy uda im się dostać pracę, nieraz jest to praca bardzo nisko płatna, często absolutnie nie mająca nic wspólnego z wyuczonym zawodem. (Oferty pracy portier)

Liczni socjologowie pracują na infolinii, czy w innych branżach tego rodzaju, gdzie nie da się rozwijać swoich zainteresowań. W takiej sytuacji bardzo trudno wykonywanie pracy na najwyższym poziomie. Ludzie w takich sytuacjach najczęściej nie lubią swojej pracy.

Polska jest krajem, gdzie dużo lepiej żyją fachowcy. Wystarczy wyszukać w internecie frazę “praca spawacz” i porównać jakie są zarobki w takich zawodach. Spawanie jest zwykle ciężką czynnością, wymagającą wiele cierpliwości. Polega na miejscowym stopieniu materiału w celu ponownego połączenia jego części. Przy spawaniu zwykle stosuje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia lukę między spawanymi częściami. Proces ten wymaga szerokiej wiedzy z dziedziny materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości różnych substancji. Jest wiele miejsc, gdzie można zrobić kurs spawania. Można pomyśleć nad zrobieniem takiego kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć opłacalną pracę. Pracowników posiadających konkretny fach w ręku ciągle poszukuje się na rynku pracy.

Leave a Reply

*