Czy proste jest granie na giełdzie, czy jest to coś dla każdego? Co zrobić, żeby zacząć grać? Czy można na tym zarobić?

Inwestowanie na giełdzie to faktycznie rozległy temat, i raczej nie jest prawdopodobne, by opisać takie zagadnienie w pojedynczym artykule. Niemniej, możemy przedstawić główne aspekty jeśli chodzi o inwestowanie i grę na giełdzie.

Przede wszystkim inwestowanie na giełdzie zawsze związane jest z pewnym ryzykiem, czasem całkiem dużym. Sporo kwestii w sumie dotyczących gry na giełdzie wiąże się z zarządzaniem ryzykiem.

Jeśli nie masz pewności, czy opublikowane na tej witrynie wiadomości są wystarczająco rzetelne, to zobacz źródło (http://www.sigma-rachunkowe.pl/), które użyto do stworzenia tego tekstu.

Stopień tego ryzyka jest zależy od sytuacji gospodarczej świata lecz wbrew pozorom doskonała sytuacja światowych rynków nie musi być dobrym czasem do nabywania akcji.

Przed rozpoczęciem swojej inwestycji musimy dobrze zrozumieć na czym polega operowanie ryzykiem , jak również określić jak jest duże, jakie można zaakceptować, kiedy budujemy nasz portfel akcji. Zdarza się coraz częściej, że inwestowanie na giełdzie cieszy się najwyższym poziomem popularności, jak jest czas hossy, to znaczy długo trwających wzrostów indeksów. Zdarzały się okresy, iż nawet niektórzy uważali giełdę za swego rodzaju maszynkę do zarabiania pieniędzy. Jednak jak już wspomnieliśmy, nie jest to zbyt dobry czas aby wejść na drogę długookresowego inwestowania. Ceny akcji w okresie długotrwałej hossy są często wywindowane bardzo, najczęściej po zawyżonej wartości, przez spekulantów.

logo comparic

Źródło: comparic.pl

Specjalizują się oni w szybkich transakcjach, czyli nabywają akcje po to by szybko sprzedać po wyższej cenie. Spekulacja oczywiście wpisuje się w ideę grania na giełdzie, ale żeby to robić trzeba nieprzerwanie mieć rękę na pulsie, od rana do wieczora być na bieżąco, śledzić jak wyglądają wykresy kupionych akcji, zbierać informacje, jakie napływają ze spółek i rynków, to znaczy jakie są na przykład notowania bzwbk. Nie jest to tak oczywiste, więc wymaga dosyć sporego zaangażowania.

Musimy w związku z tym zatem się określi, czy obracanie pieniędzmi na giełdzie traktujemy jako grę oraz chcielibyśmy koncentrować się na ekspresowych transakcjach spekulacyjnych, lub też odwrotnie planujemy mieć głównie inwestycje długookresowe, gdyż od tego będzie bardzo dużo zależeć, właśnie od tego jaka będzie wybrana przez nas strategia. Dobrze jest monitorować nasze zyski albo straty z ogromną pieczołowitością. Oceniając dłuższy czas naszej aktywności na giełdzie będziemy w stanie ocenić, czy takie poczynania przynoszą jakieś pozytywne rezultaty.

Leave a Reply

*