Czy polskie firmy dbają o BHP?

Jeśli krajowe firmy chcą lepiej się rozwijać, mieć okazję podbijać zagraniczne rynki, powinny spełnić wiele norm. Jeśli przykładowo jakaś firma będzie całkowicie deprecjonowała znaczenie dbania o przestrzeganie istotnych zasad, nie może mieć większych aspiracji. W tym tekście przede wszystkim rozchodzi się o BHP. Dbajmy o bezpieczeństwo na terenie swojej firmy!

Nie można powiedzieć, że każda krajowa firma ma wielkie problemy z przestrzeganiem wszelkich zasad BHP, na szczęście stosunek polskiego społeczeństwa do higieny i bezpieczeństwa wcale nie jest słaby, ale byłoby za pięknie, gdyby teraz napisało się, iż to obowiązujący standard. A przecież takie chociażby gaśnice warszawa wiele razy pomogły uratować firmę! Wszelkiej maści pożary w żadnym razie nie są czymś z czym łatwo się walczy, zatem zadbajmy o to by w razie jakiegoś pożaru – odpukać, budynek miał możliwość być szybko uratowany. Bo gdyby nie zwykła gaśnica, nawet niewielki pożar jakich dużo spowodowałby dużo szkód…

alarm przeciwpożarowy

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy jednak przestrzegać każdej zasady, posiadać nowoczesną firmę, która jest perfekcyjnie dostosowana, naprawdę nie stanowi większego zagrożenia, a i tak nie będzie iście po europejsku. Dlaczego? Ludzie, nasi pracownicy są niejako tym najsłabszym ogniwem! Czyli jeśli kompletnie niewyedukowani pracownicy mają być bezpieczni, w żadnym razie nie należy dopuścić do tego, aby nie mieli podstawowej wiedzy. Wyłącznie pracownicy, którzy są sporo mądrzejsi o odpowiednią wiedzę na temat BHP powodują, że definitywnie wszystko jest pod kontrolą – czytaj tutaj więcej.

Rodzimi przedsiębiorcy powinni w takim razie docenić wzrastające znaczenie różnego rodzaju firm szkoleniowych, których ostatnio powstaje w naszym kraju całkiem dużo. Można tak naprawdę powiedzieć, że solidne szkolenia są w stanie niejako uratować nawet ludzkie życie – pewnie nie należy nawet pisać, iż jest wartością bezcenną. Musimy zapamiętać, że szkolenia bhp warszawa – odsyłam do tego serwisu – nie są stratą pieniędzy. To okrutne, iż niemała liczba przedsiębiorców tak myśli, bo później są mega patologie i problemy. Na całe szczęście sytuacja jest coraz lepsza, ale byłoby dziwne, gdybyśmy w tym momencie rzekli, że jest perfekcyjnie. Gdyby tak było, zapewne nie słyszelibyśmy tak często o np. śmiertelnych wypadkach w fabrykach (kontynuuj).


Wyświetl większą mapę

Leave a Reply

*