Czy opłaca się zaopatrzyć się w opony całoroczne

Opony całoroczne, są wyrobem kompromisowym miedzy oponami zimowymi a letnimi. Całoroczne opony mają grono swych zwolenników i mogą sprawdzić się w krajowych warunkach pogodowych. Są wytwarzane ze specjalnej mieszaniny gumy, która pozwala na ich użycie tak w ciepłych warunkach letnich, jak także w minusowej temperaturze podczas zimy.

opona

Autor: Wolfgang
Źródło: http://www.flickr.com
Opony wielosezonowe posiadają dodatkowo specyficzny bieżnik, jaki ma zwiększoną ilość lameli, gwarantujących większe przyleganie i specjalne klocki, pomagające jeździć w miesiącach zimowych. Musimy jednak pamiętać, iż opony wielosezonowe, nawet kiedy przynależą do tej samej klasy opon, co zimówki, nie zapewnią kierowcy identycznych cech trakcyjnych w czasie zimy. Opony (przejdź) całoroczne poleca się kierowcom, którzy poruszają się głównie po drogach w miastach i nie wypuszczają się zbyt często na podmiejskie drogi ekspresowe.

W ostatnich latach bardzo wpływowe magazyny z specjalizacji motoryzacyjnej, włączyły opony wielosezonowe do swoich corocznych testów (informacje na temat opon wielosezonowych).

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej sip systemy informacji przestrzennej na prezentowany wątek – informacje będą zapewne niezwykle interesujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Zostały one poddane – tak samo jak opony zimowe oraz letnie – badaniom w każdych warunkach pogodowych, w celu upewnienia się, że sprawdzą się tak na suchych, jak i mokrych bądź zaśnieżonych powierzchniach, i zagwarantują kierowcom oczekiwany poziom bezpieczeństwa. Musimy jednak od razu zaakcentować, iż nie uzyskują one powalających rezultatów w każdych mierzonych kategoriach, szczególnie w porównaniu do sezonowych opon. Dzieje się tak, gdyż opony zimowe bądź letnie są stworzone z materiałów celowo dobranych do danej pory roku i stąd lepiej sprawdzą się w specyficznych warunkach.

Natomiast opony Bridgestone mają za zadanie sprawdzać się nieźle w każdą aurę, ale przy umiarkowanych drogowych warunkach, czyli w regionach o relatywnie niskich wahaniach temperatur, w miastach oraz na drogach dobrze przygotowanych (zobacz opony Bridgestone). Zalety i negatywy opon całorocznych. Opony wielosezonowe nadają się głównie dla użytkowników, których dominującym środowiskiem eksploatacji pojazdu jest przestrzeń miejska. Jednocześnie nie pokonują oni długich tras oraz przedkładają umiarkowany styl jazdy. Zakupując nowe opony należy zwracać uwagę na oznaczenie opon – opony całoroczne posiadają specjalne oznaczania.

Leave a Reply

*