Czy kobiety powinny zażywać innego rodzaju suplementy diety niż panowie? Co świetnie wpływ na organizm kobiet?

Sporo osób uważa, iż konieczna ilość witamin jak i minerałów jest w jedzeniu oraz nie ma potrzeby w dodatkowych ilościach ich przyjmować w pigułkach. Jednak taki scenariusz sprawdzałby się jakby nasze pożywienie było bardzo różnorodne oraz zrównoważone.Wtedy istnieje większa szansa na zapewnienie naszemu ciału wszystkich potrzebnych składników. Jednak nie zawsze tak jest. Szczególnie kobiety mają inne zapotrzebowanie na tego typu witaminy i minerały aniżeli na przykład mężczyźni. Jakie zatem powinny łykać dodatkowo?

Kobiety muszą zwracać uwagę ażeby dostarczać własnemu organizmowi odpowiednią dawkę witaminy A, E oraz C. Mogą w taki sposób zagwarantować sobie długie oraz pełne zdrowia życie. Co dzień bowiem komórki naszego ciała atakują wolne rodniki. Są one początkiem wielu chorób jak i starzenia się. Walczyć z tymi złymi związkami pomogą antyoksydanty. Właśnie te wyżej wspomniane witaminy są takimi przeciwutleniaczami, dlatego nazywa się je witaminami młodości. jest także witamina D, która może samoistnie się wytwarzać jeśli nasza skóra wystawiona jest na słońce. Jednak nie zawsze mamy taką możliwość, dlatego należy dostarczać jej naszemu ciału dodatkowo. Szczególnie, że taka witamina jest odpowiedzialna za przyswajanie wapnia, a co za tym idzie wzmacnia kości i przeciwdziała osteoporozie. Ostatnimi czasy wykazano również jej działanie antyrakowe.

tabletki i witaminy

Autor: Kiran Foster
Źródło: http://www.flickr.com

Warto przyjmować suplementy diety dla kobiet, które są specjalnie z myślą o paniach opracowane. Organizm płci pięknej jest narażony na wyjątkowy typ obciążeń przez cykl miesiączkowy.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj zapalenie tkanek miękkich kręgosłupa inne tego typu materiały – one również są godne uwagi.

Z tego powodu też mają one dosyć specyficzne potrzeby, jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na różnego rodzaju witaminy czy minerały. Ważne jest to, iż często w takich zestawach oprócz witamin, znajduje się szereg substancji naturalnych bardzo pomocnych, jednak często nie zdajemy sobie sprawy z ich zbawiennego działania.

Jest to na przykład wyciąg z żeń szenia, który wspomaga w stanach dużego zmęczenia. Jak też miłorząb japoński, który pomaga poprawić pamięć jak i koncentrację. Natomiast dodatek skrzypu polnego jest zbawienna na włosy i paznokcie. To jedynie niektóre z tych ogromnie ważnych substancji, które trzeba wziąć pod uwagę chcąc czuć się zdrowo we własnym ciele.

Leave a Reply

*