Czy jedzenie owoców i warzyw sezonowych to samo zdrowie?

Nikt nie będzie się prawdopodobnie sprzeczał ze stwierdzeniem, że jedzenie owoców i warzyw dostępnych w kraju to samo zdrowie. Nasze babcie poznały tę prawdę już dawno temu, a dziś naukowo wykazane jest, że mają one dużo witamin, minerałów, mikro- i makroelementów niezbędnych do zdrowego działania ludzkich organizmów. Badacze dotąd kłócą się, czy spożywanie mięsa jest zdrowe i potrzebne do życia. Zapaleni wegetarianie wykazują, że jest to wykonalne i zdrowe, wielbiciele jedzenia mięsa pukają się na to w czoło, ale i jedni, i drudzy wspominają chórem, że ten albo inny wariant diety musi obejmować zielone, przynajmniej kilka sztuk owoców i warzyw w ciągu dnia, zamiast skłaniać organizm do zmagań z mozolnie, jednak skutecznie postępującymi efektami niedostatecznych dawek witamin. A wszak wszystko, co niezbędne, jest dostępne na wyciągnięcie ręki, i to cały czas.

Jabłoń

Autor: House of Sims

W naszym państwie jest mnóstwo sadowników. Sprzedaż jabłek kwitnie w naszym kraju od wielu lat, jabłka są niedrogie i dostępne w wielu przeróżnych odmianach. Jest wielu hurtowników, którzy nie tylko w okresie jesiennym, gdy owoce są świeżutkie, ale również zimą i wiosną trzymają niektóre gatunki jabłek, by te ciągle znajdowały się na straganach i w spożywczakach. To prawda, ceny owoców zmieniają się w ciągu roku, chociaż większość z nich pochodzi z kraju, jednak to z powodu tego, że gdy spada konkurencja i ilość towaru w obiegu, kwoty zawsze odrobinę się zwiększają.

W Polsce hodowane są nie tylko jabłka.

Jeżeli zaintrygował Cię ten artykuł, kliknij też na tego typu serwis, gdyż znajdziesz w tym miejscu podobny świeży wpis – on również jest godny uwagi.

Dobrze rosną również gruszki, wiśnie i czereśnie – posiada je w swojej ofercie każdy producent owoców, który funkcjonuje na szeroką skalę. Wiemy już, że dieta owocowo-warzywna jest wymagana dla dobrego zdrowia, ale dlaczego najlepiej nabywać owoce u polskich producentów? Odpowiedzią mogą być koszta, jakie należy doliczyć do cen detalicznych, gdy trzeba sprowadzać owoce warzywa Hurt w Polsce jest właściwie nieobciążony takimi kosztami, bo na terenie państwa transporty mogą być małe, a dystanse do przejechania są nieduże – przekłada się to na ceny sprzedaży. Przy tym trzeba pamiętać, że owoce z zagranicy muszą być w transporcie znacznie dłużej, przez co tracą na świeżości i prawdopodobnie są spryskiwane różnego rodzaju związkami, by nie gniły w czasie podróży. Z tego powodu dobrze trzymać się polskich producentów i ich owoców pracy.

Leave a Reply

*