Czy aby reklama LED to dobry pomysł, by wypromować markę?

W gąszczu i natłoku reklam dotarcie do klientów zaczyna być coraz cięższe. Konsumenci są atakowani reklamą z każdej strony. Radio, telewizja i prasa bez przerwy reklamują najróżniejsze produkty, wszystkie sklepowe szyldy też są przecież jakąś reklamą, a nawet wyjście do restauracji ze znajomymi przeważnie również spowoduje że kilka reklam się zobaczy. Do chętnie używanych przez najróżniejsze agencje reklamowe są duże billboardy umieszczone przy większych arteriach komunikacyjnych i wszędzie tam, gdzie może przebywać dużo ludzi.

reklama LED

Autor: Colosseo EAS
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz w rynek reklamy od pewnego czasu wkroczyła technika i ktoś wymyślił ekrany LED, co w dużym stopniu zmieniło na lepsze reklamę zewnętrzną, w szczególności w dużych miejscowościach.

telebim

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com

Działanie ekranów LED jest mało skomplikowane. Taki ekran to przeważnie większa lub mniejsza tablica z ogromną ilością malutkich, świecących diod, które dzięki odpowiedniemu sterowaniu mogą wyświetlać kolorowy obraz. Do sterowania ledami stosuje się specjalne programy, tak więc opracowanie odpowiedniej reklamy przez doświadczonego pracownika nie będzie trwało długo.

Ten tekst Ci się podoba? To odwiedź odnośnik (http://mangata.com.pl/kuznia-polska/), a odnajdziesz więcej zbliżonych tematycznie danych, które również będą interesujące.

Reklama na ekranach LED (w tym miejscu więcej: ) porównując ją z normalnymi billboardami posiada spore zalety. Na statycznych reklamach każda zmiana kampanii jest uciążliwa.

Należy wynająć osobę do zmiany plakatu, co zajmuje sporo czasu i wymaga przeważnie podjechania na miejsce. Tak więc częste zmiany reklamy na billboardach nie są opłacalne, dlatego też kampanie takie prowadzi się przez dłuższy okres czasu. W przypadku reklamy LED w ciągu sekundy można zamienić wyświetlany spot, dzięki czemu w ciągu jednego dnia można przeprowadzić kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla różnych usług i produktów. Do tego zaawansowane oprogramowanie powoduje, że osoby z dużym doświadczeniem mogą wymyślić naprawdę interesujące i warte oglądnięcia reklamowe spoty, i często tego typu reklamy można spotkać w niejednym miejscu.

Tak więc jeśli ktoś na wakacyjnej wycieczce znajdzie na jakimś budynku telebim w Otwocku (zobacz propozycje w Otwocku i innych miastach: ), to może się zatrzymać i parę chwil pooglądać emitowane na nim reklamy. Jeżeli będzie miał trochę szczęścia, to być może uda mu się oglądnąć prawdziwą perełkę reklamową.

Leave a Reply

*