Czas na zmianę salonu pod chmurką

Zima zbliża się już do końca i coraz częściej spoglądamy w stronę naszego ogrodu. Ten przydomowy salon w sezonie od maja do października jest strefa spotkań z przyjaciółmi i odpoczynku dla rodziny. Jeśli dysponujemy wolnym czasem, lubimy ogrodnictwo, możemy podpatrzeć pomysły nasadzeń roślin w którymś z fachowych czasopism.

Jeśli nie mamy smykałki do ogrodnictwa, a marzymy, by znajomi pękli z zazdrości na widok naszego ogrodu, warto skorzystać z usług profesjonalistów, zwłaszcza w początkowym etapie – przy jego projektowaniu i zakładaniu. Aby znaleźć profesjonalną firmę, wystarczy wklepać w wyszukiwarkę frazę: projektowanie ogrodów na terenie warszawy (lub inne miasto, gdzie mieszkamy) i po oględzinach witryny firmy oraz wpisów na jej temat na forach rozpocząć przygodę z ogrodnictwem.

Francuskie ogrody

Autor: caspermoller
Źródło: http://www.flickr.com/photos/caspermoller/2675050642/

Wybijmy sobie z głowy rządki tui pod płotem i oklepane iglarki. Specjalista pomoże nam nie tylko dobrać rośliny do stopnia nasłonecznienia i odczynu kwasowości gleby w naszym ogrodzie. Stworzy również projekt, biorący pod uwagę wzrost drzew i krzewów i tak dobierający gatunki, byśmy sami lub – więcej informacji – z pomocą ogrodnika maksimum 2 -3 razy w roku poradzili sobie z pielęgnowaniem naszego salonu pod gołym niebem.

Gdy w grę wchodzi zakładanie ogrodów na terenie Warszawy jest od lat centrum wielu firm będących liderami w w projektowaniu i opiece nad ogrodami. Fachowcy opracowują projekty zarówno ogrodów, jak i aranżacji tarasów, uwzględniając nasz styl, dotychczasową roślinność i wielkość ogrodu. Warto jest zostawić najpiękniejsze okazy w już założonym ogrodzie, a poprzez nowe aranżacje, wykorzystanie najróżniejszych materiałów całkowicie odmienić jego oblicze.

Projektując ogród, uwzględnijmy od razu budowę systemu nawadniania, by nie niszczyć nasadzeń za jakiś czas. Decydujmy się na ogród mieszany z niezbyt szybko rosnąca roślinnością, nie kupujmy drogich, a trudnych w uprawie okazów, bo po pierwszej zimie będziemy to sobie wypominać. Jeśli nie nienawidzimy plewienia, obsypmy roślinność korą lub małymi kamieniami, unikajmy bylin sianych, a zdecydujmy się raczej na kwiaty cebulowe. nie zapominajmy, że rośliny (Auto feminizowane nasiona marichuany) zimozielone wymagają specyficznej opieki podczas mrozów. Ogród powinien być piękny, ale zarazem funkcjonalny i łatwy w uprawie – w końcu właśnie w ogrodzie powinniśmy odpoczywać.
Źródło: http://www.art-area.pl/

Leave a Reply

*