Czapka dla szkraba – kiedy nieodzowna?

To czy ją zakładać i kiedy, wywołuje na ogół mnóstwo emocji – zwłaszcza wśród naszych babuń. Bywa, iż sugerują, by smyk nosił ją nawet w cieplutkim domu.

Jest nadzwyczaj istotnym elementem konfekcji każdego dzidziusia. Owa „wysoka pozycja” jest zrozumiała – przez główkę bobas może stracić aż 40 procent ciepła! Swą pierwszą czapkę malec otrzymuje już jako noworodek. Warto też zwrócić uwagę na to, aby dobierać czapkę odpowiednio do aury, żeby z kolei nie przegrzać potomka. Kiedy zatem wkładać, czapki dziecięce a kiedy (polecane) nie?
czapki dziecięce

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli dziecko nie ma jeszcze skończonych trzech miesięcy, leciutkie bawełniane okrycie główki jest obowiązkowe bez względu na pogodę oraz porę spaceru. Chodzi o to, ażeby nie wystawiać niemowlęcia na przeciągi zaś w konsekwencji na przeziębienie. Natomiast starszemu oseskowi możesz nie nakładać czapki – o ile uznasz, iż będzie mu w niej zbytnio gorąco. Najlepiej wybierać naturalne materiały. Cudownie sprawdza się bawełna, dlatego że jest nie tylko miękka, lecz również przewiewna a także nie wywołuje uczuleń. Jeśli zdecydujemy się na czapkę z wełny, dobrze jest wpierw wypróbować, czy nie będzie potomka „szczypała” w uszy.

Kiedy czapka jest nieco chropawa, na zimowy spacer możemy pod nią założyć drugą – delikatną, bawełnianą – ażeby ochraniała przed nieprzyjemnymi odczuciami.

Jeśli przedkładana w tym materiale kwestia to Twój konik – wyraź opinię (https://lingtutor.pl/kurs-jezyka-online-dla-firm) na jej temat. Twój komentarz z pewnością dla autora się będzie liczyć.

Kupując czapeczkę dla maleństwa, warto wziąć pod uwagę głównie względy praktyczne – zdobienia, choć prezentują się fantazyjnie, mogą być bardzo niewygodne – .

Kiedy smyk leży w wózeczku, mogą go denerwować, albowiem mogą zasłaniać mu widok bądź drapią w szyję. Okrycie głowy na zimę musi dobrze otulać uszy i czółko przed zimnem.

Leave a Reply

*