Czapeczka jako istotny fragment konfekcji każdego malucha

Czapeczka jest nadzwyczaj ważnym elementem ubrania każdego dziecka. Przed ukończeniem 3 miesięcy, delikatne, bawełniane nakrycie główki jest obowiązkowe bez względu na pogodę i porę spaceru.

Natomiast starszemu niemowlakowi nie trzeba nakładać czapki jeżeli będzie mu w niej za gorąco.
Czapeczki dla dzieci powinny być skonstruowane z naturalnych materiałów. Świetnie sprawdza się bawełna, bo jest nie tylko delikatna, ale również przewiewna i nie wywołuje alergii. Kupując czapeczkę dla maleństwa, powinno się brać pod uwagę przede wszystkim względy praktyczne. Koronki, falbanki, bądź dekoracje, chociaż wyglądają fantazyjnie, zdołają być bardzo niepraktyczne. Gdy dziecko leży w wózku, mogą go irytować, zasłaniać widok, albo drapią w szyję. Czapka na lato winna zabezpieczać główkę przed promieniami słonecznymi.
Dzieci nie lubią mieć wiązanych czapeczek pod szyjką.

Upewnij się, że nasze linki (www.wilanow.varsovia.edu.pl/) prowadzą jedynie do interesujących witryn. Jeżeli ciekawią Cię jakiekolwiek wiadomości, to te odnośniki mogą Cię przenieść Cię do cennych portali.

Rozwiązaniem jest zakup czapki z bardziej zabudowanymi okolicami uszu, jakie odpowiednio je okrywają, bez przymusu niepraktycznego wiązania. Czapeczki dla noworodka muszą dobrze przylegać do główki i posiadać specjalne osłonki na uszy, czy też być dokładnie osadzona. Ważne, aby dokładnie okrywała czoło maleństwa podczas spacerów. Na co dzień najodpowiedniejsze są czapeczki bawełniane, czy też frotte, bez bezużytecznych ozdób, które mogłyby wadzić dziecku. Grubość czapeczki powinna być uwarunkowana pogodą.

czapeczki dla noworodka

Autor: The International Federation
Źródło: http://www.flickr.com
Czapki dla najmłodszych nie muszą być nudne i monotonne.

Kolorowe, bajkowe okrycia głowy są stanowczo chętniej noszone przez najmłodszych.

Naprawdę pasjonuje Cię omawiana kwestia? Jeśli tak, to oprócz tego zobacz treść na stronie, którą znajdziesz w podobnym serwisie.

Każda rodzicielka winna mieć kilka czapeczek różnych grubości, żeby nie było problemu w trakcie wyjścia na spacer.

Leave a Reply

*