Co zrobić, kiedy podczas pracy nie możemy nawet usiąść? Wydaje się, iż istnieje na to łatwy sposób

Choć wydaje nam się czasami, iż niektóre stanowiska pracy, przy których pracownicy spędzają ogromnie dużo czasu, są najzwyczajniej same w sobie niezbyt wygodne i nic nie można na to poradzić, gdyż wynika to z rodzaju zadań wykonywanych na danym stanowisku jak i z tego, w jaki sposób są zbudowane wykorzystywane maszyny, to jednak istnieją takie rzeczy, które chociaż w pewnym stopniu pomagają w odciążeniu osobnika znajdującego się na danym stanowisku.

Dając za przykład stanowisko pracy, przy którym trzeba ciągle stać, tak na prawdę możemy umieścić tam krzesła drewniane, które posiadają dłuższe nogi a wtedy taka osoba siedzi wyżej, a samo to, iż może usiąść, a nie musi cały czas być na stojąco, już jest dla niego bardziej komfortowe. Jednak, co zrobić, jeśli dane stanowisko wymaga od nas ciągłego stania, a postawienie krzesła jest bezcelowe, ponieważ nie ma wolnej chwili, kiedy moglibyśmy usiąść i odpocząć, ponieważ wymagana jest od pracownika ciągła uwaga oraz gotowość?

krzesla

Autor: Matthew Paul Argall
Źródło: http://www.flickr.com

W takim momencie wykorzystuje się dość proste rozwiązanie, które na pierwszy rzut oka może zdawać się banalne i bez sensu, ponieważ nie kojarzymy go ze znaczącym odciążeniem dla naszego ciała, jednakże potrafi ono dużo pomóc. Rozwiązaniem tu jest normalny stopień ustawiony przy maszynie, tuż przed stopami pracownika. Łatwe, ale co nam to daje? () Pewnie nieraz udało nam się zwrócić uwagę na to, że jeżeli jesteśmy zmuszeni do ciągłego stania w jednym miejscu, dajmy na to na przystanku podczas czekania na autobus dajmy na to w mieście Kraków, przechodzimy, co chwilę z nogi na nogę, aby choć trochę zmienić swoją pozycją, odciążyć jedną z nóg i przerzucić ciężar na inne mięśnie.

Chcesz przejrzeć więcej naszych artykułów? Świetnie! Spieszmy zatem poinformować Cię, że jesteśmy tu (http://www.procleaner.pl/biura/) – odszukasz nas w poniższym linku.

Jeśli byśmy byli przy schodach, z pewnością w pewnym momencie oparlibyśmy jedną nogę na stopień, co da nam większe odciążenie oraz zmianę pozycji. Rzecz jasna taki stopień znajdujący się przy stanowisku pracy także musi posiadać odpowiednie wymiary, ponieważ za wysoki lub za niski zrobi coś całkowicie przeciwnego niż mieliśmy na myśli ().

Może zaabsorbują Cię też podobne serwisy na opisywany wątek? Jeśli tak, to zobacz je i uzyskaj świeże dane na to zagadnienie.

Pracownik przy nieodpowiednio dopasowanym stopniu bardziej się zmęczy aniżeli przy takim, który będzie dopasowany zarówno do konkretnego stanowiska pracy, oraz standardowego pracownika.

Leave a Reply

*