Co zrobić, ażeby dobrze przygotować naszą latorośl do zimowego spaceru?

Zima to – na przekór temu, co mogłoby się wydawać – bardzo dobry czas na spacer z niemowlakiem i z całą pewnością wspaniała okazja do tego, żeby wzmocnić jego odporność.

Im częściej szkrab przebywa na dworze, tym rzadziej choruje. Chłód nie powinien więc nas zniechęcać.

Kolor

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
Oczywiście nim wyjdziemy z domu, należy się do całej „eskapady” odpowiednio przygotować. Nie masz pojęcia od czego zacząć? Bez obaw, służymy pomocą. Najpierw warto zadbać o stosowne ubranie Twego maluszka na tak zwaną cebulkę – czapka dziecięca. Pierwsza warstwa, położona najbliżej skóry spełnia funkcję termoizolacyjną. Chroni przed wilgocią, ostatnia zaś stanowi osłonę przed deszczem. Dodatkowo powietrze zgromadzone pomiędzy poszczególnymi warstwami zapobiega utracie ciepła. Niesłychanie ważnym elementem zimowej stylizacji jest czapka dziecięca. Fantastycznie sprawdzi się nakrycie głowy uszyte z wełny merino pozyskiwanej z owiec hodowanych w górach. Cechuje ją albowiem duża zdolność do wchłaniania wilgoci. Poza tym pozwala utrzymać stałą temperaturę ciała.

Ciekawy wpis? Jeśli tak myślisz, kliknij bez wahania tu, ponieważ te materiały z pewnością też uznasz za warte przeczytania (http://tulibaby.pl/pufosiadki-pufy-dla-dzieci)!

Ma właściwości antyseptyczne. Nie podrażnia skóry malucha. Jest delikatna w dotyku – czapki wiosenne dla dzieci.

W marcu i kwietniu, gdy pogoda za oknem często kaprysi dobrze byłoby zaopatrzyć się w czapki wiosenne dla dzieci Dzięki temu unikniemy przykrych „pamiątek” po spacerze w postaci kataru czy kaszlu i uchronimy naszą latorośl przed przeziębieniem. Na rynku spotkamy mnóstwo różnych modeli. Każda mama znajdzie zatem coś dla swej pociechy.

Leave a Reply

*