Co warto zobaczyć w kraju tulipanów?

Holandia jest malutka i wszystko jest tutaj maleńkie. Państwo tak bardzo uformowane przez człowieka który ujarzmił naturę jest wielkim grodem poprzecinanym polderami. Te miasta jak też mieszkańców warto ujrzeć.

Busy busy do niemiec dolnośląskie do Holandi

Odnajdziesz w tym miejscu urocze wsie, średniowieczne zamki, wielgachne budowle wodne, porty, wiatraki, pola tulipanów a również płaskie jak zielony stół do gry w bilard poldery poprzecinane kanałami, duże wydmy, bajkowe ogrody zabawy, otwartych ludzi i miłą atmosferę. Co warto zwiedzić? Opcji jest dużo. Prócz Wassenaaru warto oczywiście odwiedzić stolicę kraju. Aby dowiedzieć się więcej o Amsterdamie, wystarczy wejść do jednej z łodzi wycieczkowych, jakie opływają kanałami centrum stolicy. Tenże rejs trwa około godzinę. W czasie takiej wyprawy w paru najbardziej popularnych językach możemy słuchać wykładu o historii Amsterdamu oraz mijanych domów. Na amsterdamskim rynku kwiatowym zdołamy zaopatrzyć się w cebulki tulipanów.

bukiet tulipanów

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie pobytu w tymże mieście nie można także nie przejść się ładnymi, poprzecinanymi tajemniczymi kanałami zaułkami słynnej Dzielnicy Czerwonych Latarni. W centrum miasta można dodatkowo zwiedzić Gabinet Figur Woskowych Madame Tussauds. Wygłodniały obieżyświat może nasycić głód w jednej z licznych naleśnikarni, proponujących tradycyjne holenderskie placki, tak zwane „Poffertjes”, Amsterdam jest stolicą tłoczną, która pod tym względem jest przeciwieństwem spokojnej i czcigodnej Hagi. Warto sprawdzić ofertę:

W Hadze najlepiej nie tylko przejść się uliczkami starówki bądź zwiedzić parę muzeów, ale także wybrać się do jej morskiej strefy, Scheveningen. Okolica nadmorska jest tam niezmiernie piękna, szeroka, piaszczysta. Warto przejść się też wzdłuż oszklonej galerii w środku wielkiego molo. Najbardziej niezwyczajnym miejscem w Hadze, jakie po prostu trzeba odwiedzić, jest niepowtarzalne mikre miasteczko Madurodam. Jest faktycznie prześliczne, i stanowi reprezentatywną Holandię w miniaturce, ponieważ znajdują się tu modele rzeczywistych budowli. Są one oddane w najdrobniejszych szczegółach. Pewna część znajdujących się w tym miejscu przedmiotów pozostaje w ciągłym ruchu (przykładowo statki, pociągi).
Nie czekaj więc, już dzisiaj wpisz w przeglądarkę sformułowanie: busy Holandia, bądź busy Belgia, aby widzieć wszystkie te cudowności.
Przed wyjazdem sprawdź użyteczny link

Leave a Reply

*