Co to jest suwnica, w jaki sposób ona wygląda oraz do jakiego celu jest wykorzystywana?

Czy wiesz w jaki sposób produkty, jakie kupujemy w marketach dostają się tam z niezwykle dalekich miejsc? Otóż przywiózł je tak zwany łańcuch pośredników, który ma różne środki przewozu.

A należy jeszcze przecież przemieścić towar między poszczególnymi środkami transportu. W jaki sposób się to robi?
led

Źródło: pixabay.com
Służy do takiego celu między innymi tzw. suwnica, czyli mechanizm, jaki jest montowany m.in.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę odnoszące się do zbioru zbliżonych tekstów. Są one zamieszczone na innym tego rodzaju portalu – sprawdź je.

w basenach portowych, na stacjach kolejowych czy też w różnych punktach załadunkowych. Taka dźwignica może ruszać się w pionie i w poziomie, ale wyłącznie w ramach określonych przez tor przesuwu. Przykładowo dźwignica bramkowa przypomina nieco obserwowaną z przodu bramkę do rozgrywki w piłkę nożną z podwieszoną na środku poziomej belki wyciągarką. Posiada ona naturalnie swój tak zwany udźwig, czyli maksymalny ciężar, jaki jest w stanie udźwignąć.

Namawiamy – naciśnij tutaj wymiennik płaszczowo rurowy i przeloguj się na inną naszą stronę. Tam oczekują na Ciebie świeże oraz interesujące wiadomości.

Suwnica posiada oczywiście specjalną instalację elektryczną, za pomocą której steruje się wymienioną wcześniej wyciągarką.

Łatwo można by sobie więc wyobrazić, że dźwignica może ruszać się na boki, ale tylko w określonym zakresie. Naturalnie taka suwnica bramowa jest o wiele większa od piłkarskiej bramki, ponieważ finalnie powinien się zmieścić w niej przykładowo wagon kolejowy czy przyczepa bardzo duże ciężarówki. Tak jak to było wymienione wcześniej, suwnica ma specjalną wciągarkę, czyli mechanizm służący do podnoszenia towarów.

Zakończona jest ona specjalnym hakiem, który ułatwia proces podnoszenia przykładowo palet. Warto także dodać, że istnieje też sprzęt kulturystyczny, który ma identyczną nazwę.

Leave a Reply

*