Co to jest stal hardox?

Stale typu hardox zalicza się do materiałów mających bardzo duże zastosowanie. Wyroby z tych stali są wykorzystywane praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu. Tym, co wyróżnia je spośród innych typów stali jest wyjątkowa odporność tego typu wyrobu na ścieranie. Przykładowym zastosowaniem tego rodzaju stali są młotki hardox.

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow

Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/

Należą one do elementów kruszarek, które wystawione są na silne działania mechaniczne, młotki te działają w warunkach ekstremalnych i niezmiernie ważne jest, aby materiał ten był niezwykle odporny. Młotki hardox mają również inną bardzo ważną cechę – posiadają zdolność dużego przenoszenia zmiennych obciążeń. Taki materiał i wszelkie produkty wytwarzane ze stali hardox uznawane są przez profesjonalistów za najlepsze rodzaje stali na świecie, dając tym samym pewność, że dana maszyna będzie pracować solidnie przez długi okres czasu. Stal hardox (wytrzymała stal – oferta stali zbrojeniowej – i blachy) używana jest do wytwarzania elementów urządzeń, które pracują między innymi przy pracach wyburzeniowych, ale także kontenerów o specjalnym przeznaczeniu oraz wszystkich urządzeń, które powinny pracować bardzo długi okres czasu nie bez ryzyka jakiegokolwiek pęknięcia i odkształcenia. Tego typu materiał umożliwia ograniczyć zużycie maszyn a tym samym wydłużyć żywotność oraz zminimalizować opłaty wiążące się z naprawami zużytych elementów. Interesujący i korzystny zdaje się być też fakt, że stal – http://aner.com.pl/ – hardox zachowuje się w taki sam sposób przez całą swoją żywotność (więcej: ). Stal hardox jest więc blachą rzeczywiście trudnościeralną, której obróbka wymaga specjalnej technologii i sprzętu.

śruby

Źródło: www.morguefile.com

Obróbka metali trudnościeralnych jako działanie, które wymaga specjalnego sprzętu i podejścia wykonuje się często w firmach oferujących tego typu materiały. Posiadają one konieczny sprzęt do cięcia i gięcia tak mocnych blach. Przykładem obróbki blach trudnościeralnych może być cięcie laserem, co gwarantuje niezwykle gładkie krawędzie oraz bardzo małe odpuszczenie na krawędziach. Kolejną zaletą tego rodzaju cięcia jest wyjątkowa dokładność przy wielokrotnych cięciach. Innym przykładem obróbki stali hardox jest cięcie plazmowe, jakie z kolei umożliwia przeprowadzenie dużej ilości cięć w krótkim czasie a ponadto jest relatywnie tanie. Wśród kilku sposobów cięcia stali hardox najlepszą metodą jest cięcie strumieniem wody.

Leave a Reply

*